Aj keď je situácia ohľadom septembrového vydania iPhonu 12 a 12 Pro pomerne neistá, spoločnosť Apple nebude riskovať akútny nedostatok komponentov. Podľa najnovších správ zo zahraničia, sú všetky výrobné linky spoločnosti TSMC pripravené na masívnu produkciu 5nm čipu A14 Bionic.

Apple má rezervované výrobné linky pre A14 Bionic.

Budúca generácia procesoru, ktorý sa objaví v iPhone, bude označovaná ako A14 Bionic. Vzhľadom na to, že súčasná verzia A13 Bionic patrí medzi najvýkonnejšie mobilné čipy na svete, jeho nástupca by ho mal výrazne prekonať. V kuloároch sa dokonca šepká o taktovaní na 3,1 GHz, čím by šlo o prvý mobilný čip na svete, s takýmto výkonom. Apple to dosiahne pomocou nového, 5nm výrobného procesu. O produkciu sa bude starať TSMC.

Spoločnosť DigiTimes sa dnes dostala k informáciám, že práve TSMC už dnes vo veľkom pripravuje výrobu A14 Bionic a nič nenaznačuje tomu, že by ju malo odložiť. V poslednej dobe sa veľa hovorí o neskoršom predstavení iPhonu 12 a 12 Pro kvôli pandémii koronavírusu. Výrobu procesorov, ktoré v ňom majú byť osadené, to ale evidentne neovplyvní.

Vďaka 5nm výrobnému procesu získa iPhone omnoho vyšší výkon a pritom výrazne nižšiu energetickú náročnosť. Apple by tu vďaka modernejšej technológii mohlo vyriešiť aj nepríjemné problémy s prehrievaním, ktorými trpí práve iPhone 11 Pro s Apple A13 Bionic. Ten je produkovaný pomocou 7nm výrobného procesu. Debutoval s ním čip Apple A12 v roku 2018. Uvidíme, ako to bude celé vyzerať a samozrejme, že vás budeme včas informovať o výrobe a tiež o začiatku predaja novej vlajkovej lode!

iPhone 12 pro A14 Bionic
Apple má rezervované výrobné linky pre A14 Bionic.
Prečítajte si tiež  Novinky, ktoré by mohli byť v iPhone 7
Môže ťa zaujímať
- Reklama -