Koronavírus pripravil ťažké časy pre takmer každú oblasť ekonomiky. Spoločnosť Apple bude mať tento rok vážny problém s predajmi svojich zariadení. Povedzme si na rovinu, že ľudia budú riešiť iné otázky ako to, či si kúpia model 12, alebo 12 Pro. Najnovšie informácie z dodávateľských reťazcov tiež nie sú veľmi pozitívne.

iPhone má pred sebou ťažké časy. Apple sa musí pripraviť.

Produkcia v Číne sa pred pár týždňami v istom bode úplne zastavila, avšak momentálne sa začína dostávať do starých dobrých koľají. No a hoci továrne bežia naplno, nie je úplne isté, či to tak bude aj naďalej Tentokrát nie je hrozbou samotná nákaza vírusom COVID-19, ale skôr záujem zo strany zákazníkov. Mnohí predpokladajú výrazný pokles predajov.

Pre agentúru Reuters sa vyjadril jeden vedúci pracovník nemenovaného dodávateľského reťazca, ktorý predpokladá, že záujem na najbližšie mesiace klesne zhruba o 18% (oproti 2019). Celkom to súhlasí aj s touto predikciou, kde sa očakáva zásadný prepad predajov v tejto technologickej oblasti. Okrem iného by kvôli koronavírusu mohlo v konečnom dôsledku prísť aj k odloženiu predstavenia budúcej vlajkovej lode, iPhonu 12 a 12 Pro s 5G.

iPhone 12
iPhone má pred sebou ťažké časy. Apple sa musí pripraviť.

Dodávateľ displejov prezradil, že kým plánovali vyrobiť za posledný štvrťrok približne 70 miliónov jednotiek, teraz to vyzerá, že objednávka klesne na 58 miliónov jednotiek! To môže v konečnom dôsledku zapríčiniť obrovské straty na všetkých frontoch. No a hoci mnohí aktuálnu situáciu nevidia príliš „ružovo“, nájdu sa aj pozitívni dodávatelia.

Výrobca senzorov oznámil, že aktuálny štvrťrok bol dokonca lepší, ako minulý rok. V blízkej budúcnosti očakáva podobný trend. V tomto bode by sme boli ale opatrní, nakoľko pandémia výrazne prenikla do Európy a medzičasom sa jej epicentrom stala aj USA, kde má Apple obrovskú používateľskú základňu. Inými slovami stále nie je isté, ako to dopadne, no už teraz je nad svetlo jasné, že obrovské firmy zažijú značné prepady predajov…

iPhone 12 Pro
iPhone má pred sebou ťažké časy. Apple sa musí pripraviť.

Prečítajte si tiež  Vieme koľko Apple plánuje vyrobiť iPhonov v roku 2022. Analytici očakávali viac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.