Spoločnosť Apple nám v pondelok predviedla iOS 17, ktorý už onedlho prinesie zaujímavé novinky na naše iPhony. Jednou z funkcií, ktorá bola vylepšená, je rozpoznávanie obrázkov v aplikácii Fotky, ktorá bude vedieť lepšie identifikovať nielen ľudí, ale aj domáce zvieratá.

Doterajší album “Ľudia” sa zmení na “Ľudia a domáce zvieratá”, pretože aplikácia Fotky sa zameria na presnú identifikáciu našich štvornohých priateľov. V praxi to bude znamenať, že iPhone odhadne, ako veľmi dôležité pre vás konkrétne zviera je na základe toho, koľko fotiek s ním máte. Je to skvelý trik, ktorý si určite zamilujete.

iPhone myslí aj na vašich domácich miláčikov

Zvieratá, ktoré máte na jednej alebo dvoch fotografiách, sa v tomto albume neukážu, no ak máte viac fotiek toho istého zvieraťa, v albume sa zobrazí. Rovnako ako v prípade rodiny a priateľov, aj svojmu domácemu miláčikovi budete vedieť pridať meno a priradiť ho k ďalším fotkám.

iOS 17 fotky zvierat
Zdroj: MacRumors

V tomto albume sa vám zobrazia všetky obrázky vášho miláčika, pričom iOS 17 vám rovnako ako v prípade ľudí aj tu ponúkne funkciu spomienok a vytvárania krátkych videí.

Funkcia rozpoznávania domácich zvierat sa zdá byť presná a vie dokonca odlíšiť domáce zvieratá s rovnakou farbou a podobnými črtami. V teste bola schopná bez problémov rozoznať dve mačky rovnakej farby na základe menších rozdielov.

Prečítajte si tiež  Ako zo sci-fi filmu: iPhone s iOS 17 sa naučí hovoriť vašim hlasom. Pomôže AI

Apple tiež obohatilo apku v systéme iOS 17 o funkciu Visual Look Up pre jedlo, ktorá vám ukáže recepty na podobné pokrmy a možnosť vyhľadať informácie o predmete na fotografii. Vychytávka Visual Look Up bude naviac dostupná aj vo videách.

Zmeny v aplikácii Fotografie sú dostupné pre vývojárov už v prvej developerskej beta verzii iOS 17. Prvej verejnej beta verzie by sme sa mali dočkať v priebehu mesiaca.

Prečítajte si tiež  Skvelá správa! Safari zvýši vaše súkromie pomocou Face ID. Takto to funguje

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -