Tento rok sa ešte dočkáme minimálne štyroch nových iPhonov, ktoré budú dostupné v 3 uhlopriečkach. V najmenšom prípade sa bude jednať o iPhone 12 mini s 5,4″ displejom, uprostred nájdeme iPhone 12/12 Pro so 6,1″ displejom a najväčší iPhone 12 Pro Max bude mať uhlopriečku 6,7″. Podobné rozmery mali kedysi menšie tablety.

iPhone 12 Pro Max bude skoro ako tablet

Samozrejme, tento podnadpis netreba brať doslovne. Dnes sme sa ale zamysleli nad tým, kam smeruje doba smartfónov, teda vlastne phabletov. Zariadenia sa neustále zväčšujú a nahrádzajú iné produkty, ktoré sme používali samostatne. Samsung to tento rok pekne predviedol pri svojom novom, Galaxy S20 Ultra. Toto zariadenie má neuveriteľnú uhlopriečku, až 6,9″ a jeho hlavný konkurent nebude mať oveľa menej.

iPhone 12 Pro Max príde podľa všetkých únikov, so 6,7″ OLED displejom na celej prednej strane. Výrez pre Face ID sa zmenší, no nezmizne. Vďaka tomu, že firma bude schopná eliminovať rámiky zariadenia na minimum, novinka (oproti iPhonu 11 Pro Max) veľmi nenarastie (možno iba o pár milimetrov).

V roku 2020 sa už 7″ tablety veľmi nepoužívajú. Predsa len tu máme väčšie uhlopriečky. Nie je však to tak dávno, čo tvorili širokú ponuku po boku menších smartfónov.

V roku 2012 sa do tejto kategórie pridalo aj Apple, keď predstavilo iPad mini. Ten mal jednu veľkú výhodu a to trochu väčší, respektíve širší displej so 7,9″. Jablkový tablet nájdeme v ponuke dodnes. Otázne ale ostáva, či si ho dnes ešte niekto reálne kupuje.

ipad mini - svetapple.sk
iPad mini – svetapple.sk

Apple mu začalo vytvárať konkurenciu len dva roky po predstavení. V 2014 prišiel na trh iPhone 6 Plus s 5,5″ displejom a bol považovaný za prvý phablet od jablkovej spoločnosti. Pár rokov trvalo, kým sme sa dočkali iPhonu XS Max (2018). Táto verzia mala až 6,5″ čím dosť výrazne narástla (hlavne elimináciou hrubých rámikov).

Rok 2020 bude opäť prelomový. Uhlopriečka zase narastie a dobehne zariadenia, ktoré sme v minulosti používali ako tablety. iPhone má vďaka tomu oveľa viac možností aj keď používateľ platí daň, v podobe náročnejšieho ovládania jednou rukou…

Netreba sa tomu samozrejme čudovať. Hoci je stále veľa ľudí, ktorí prosia Apple o malinký, 4″ iPhone, oveľa viac bude tých, ktorí chcú čo najväčšiu uhlopriečku. Presne tejto skupine zákazníkov sa firma snaží vyhovieť. iPhone 12 Pro Max bude teda obrovský! Aký rozmer displeja preferujete vy?

Prečítajte si tiež  1 miliarda iOS zariadení!
iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 Pro dizajn – exkluzívne od redakcie svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.