iPhone 12 Pro Max vs Samsung Galaxy S21 Ultra

Výrobcovia oboch vlajkových lodí sa do svojich zariadení snažili zakomponovať čo možno najzaujímavejšie technológie. iPhone 12 Pro Max sa pýši LiDAR skenerom, funkciou Apple ProRAW, väčším snímačom fotoaparátu a jeho optickou stabilizáciou.

Samsung Galaxy S21 Ultra na druhom brehu rieky ponúka obrovský 108MP základný objektív a spolu s ním aj dva teleobjektívy so šialeným zoomom. Každý z nich má niečo do seba a každý z nich vedie v inej disciplíne. Ktorý je lepší?

MrWhoseTheBoss našiel po náročnom teste odpoveď a tá fanúšikov Applu nepoteší. Podľa jeho názoru vyhráva práve Samsung, avšak to neznamená, že by bol iPhone výrazne horší.

Obrovským bonusom na strane Applu je výborná práca kamery v nočnom režime, ktorá sa v priebehu roka „vytiahla“ z priemeru na samotný vrchol. Snímky sú bezchybné a vyhrávajú v detailoch či textúre.

O ďalšie dve videá sa postarali Tech Chap a Arun Maini. Oboch ohromili schopnosti Samsungu v oblasti priblíženia pomocou dvoch teleobjektívov. Aj keď je iPhone známy tým, že sa drží skutočných farieb obrazu, Tech Chap sa domnieva, že v roku 2021 ho v tomto smere Samsung dorovnal či dokonca porazil.

S týmto tvrdením však nesúhlasí Arun, ktorý si naopak myslí, že Galaxy S21 Ultra odvádza lepšiu prácu s dynamickým rozsahom v nočnom režime, no cez deň vyhráva iPhone, ktorého zábery pôsobia jasnejšie.

Ak by sme to mali objektívne zhrnúť, bližšie k víťazstvu má Samsung Galaxy S21 Ultra, kde inžinieri a vývojári odviedli absolútne skvelú prácu.

iPhone na druhej strane vyhráva v „point and shot“, nahrávaní videa, v nočnom režime a tak isto v režime portrétov. Rada na záver znie: Vyberte si to, čo vám viac vyhovuje.

Ak preferujete jednoduchosť a rýchlosť iPhonu, bude to tá najlepšia možná voľba, s ktorou nespravíte chybu. Ak si na druhej strane potrpíte na parametroch a nevadí vám Android, spokojní budete aj so Samsungom. Napíšte nám do komentára, do ktorého z týchto zariadení napokon pôjdete.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 dostane väčšie batérie vďaka tomuto triku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here