Apple intenzívne pracuje na tom, aby nám tento rok predstavilo nové vlajkové lode v oblasti smartfónov. Celú situáciu ale značne skomplikovala pandémia koronavírusu, ktorá sa dotkla celého priemyslu. iPhone 12 sa kvôli nej oneskorí. Potvrdil to Jon Prosser.

iPhone 12 sa skutočne oneskorí

Aj keď o tom možno neradi počujeme, budeme si musieť počkať dlhšie, ako je to bežné. Pandémia COVID-19 sa dotkla celého technologického priemyslu a dá sa skonštatovať, že sa všetko výrazne spomalilo. Vývoj iPhonu 12 musel prebiehať čiastočne na diaľku a obmedzenia v cestovaní (napríklad do Číny) spôsobili, že zamestnanci Apple nemohli kontrolovať výrobné procesy. Práve tie sú kľúčové v dodržiavaní prísnych kvalitatívnych štandardov, ktoré firma od svojich dodávateľov očakáva.

Jon Prosser dnes potvrdil (na základe vlastných zdrojov, ktoré sú evidentne veľmi dobré), že koronavírus bude mať vplyv na predstavenie všetkých štyroch zariadení, s označením „iPhone 12„. Doteraz sa o tom iba špekulovalo, no dnešná informácia pochádza priamo od renomovaného leakera. Podľa Jonových zistení si počkáme približne mesiac. Apple nevydá iPhone 12 v septembri tak, ako je to dlhé roky zvykom ale až v októbri, kedy by sa mohol dostať aj do predaja. Od začiatku ho navyše môžu sprevádzať problémy s nedostatkom vyrobených kusov.

iPhone bude v roku 2020 po dlhej dobe revolučný!

Očakávame, že o túto novinku môže byť aj napriek nastávajúcej finančnej kríze obrovský záujem. Dôvodom je rozšírenie portfólia o ďalší model s 5,4″ OLED displejom, ktorý má mať 5G, Apple A14 Bionic čip, dve šošovky fotoaparátu, Face ID a v neposlednom rade rozmery iPhonu 5. Bude to veľké lákadlo pre všetkých fanúšikov a so svojou cenou 749€ za 128 GB základnej pamäte, pôjde po dlhých rokoch o najdostupnejší iPhone v ponuke (v oblasti vlajkových lodí).

To, ako to napokon dopadne rozhodne až čas. Všetko však momentálne nasvedčuje tomu, že iPhone 12 skôr ako v októbri 2020 neuvidíme. Na druhej strane sa niečo podobné stalo aj v roku 2018, kedy sme na iPhone XR museli čakať tiež o mesiac dlhšie (aj keď vyšiel v septembri). Vtedy sme to zvládli a nebola to žiadna tragédia…

3 dôvody, prečo sa tešíme na iPhone 12 mini (5,4") za 749€.
iPhone 12 sa skutočne oneskorí. Nepríde v septembri…
Prečítajte si tiež  Spotify sa postavilo Apple: Definitívne mení spôsob platby za hudbu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.