Ak si robíte zálusk na jeden zo štvorice očakávaných iPhonov 13, máme pre vás dobré správy. Spoločnosť Apple chce minimalizovať čakacie doby, ktoré sprevádzajú každé jedno uvedenie na trh. Aj preto sa rozhodla do výrobného procesu zapriahnuť tretieho dodávateľa, pričom si overí jeho schopnosti.

Súčasné informácie naznačujú, že iPhone 13 zažije hneď po predstavení veľký boom. Pripravujú sa naň zákazníci z celého sveta a objednávky môžu dosiahnuť až rekordných 100 miliónov kusov do januára 2022. O niečo pesimistickejšie predstavy hovoria o počte 90 miliónov kusov a skúsení analytici ostávajú v strede na hranici 95 miliónov kusov.

- Reklama -

Za normálnych okolností by malo Apple iba dvoch dodávateľov, medzi ktorých by si rozdelilo výrobu. Ide o spoločnosti Foxconn a Pegatron, s ktorými spolupracuje už dlhé roky. V najbližšom období to ale bude iné.

Tretí dodávateľ s malou zodpovednosťou 

Do celého reťazca sa kompetentní rozhodli zapojiť aj spoločnosť Luxshare Precision Industry. Tá sa ešte o produkciu iPhonu nestarala, no podľa všetkého splnila všetky nároky Apple, aby to mohla v najbližších mesiacoch aspoň vyskúšať.

Z pochopiteľných dôvodov nebude mať takú zodpovednosť ako etablovaní výrobcovia, ktorí zažívajú tento proces rok čo rok. Apple zverí Luxshare zrejme iba 3 % objednávok, aby si vyskúšalo spoluprácu. Pokiaľ sa osvedčí v budúcnosti môže vyrábať násobne viac zariadení.

Na záver len uvedieme, že kvalitatívne štandardy spoločnosti Apple platia u každého výrobcu úplne rovnako. Inými slovami. Je úplne jedno, kto iPhone vyrobí, pretože vo výsledku sú všetky zariadenia na vlas totožné. Zákazníci sa teda tohto kroku nemusia obávať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -