Analytici zo spoločnosti Nikkei Asia zverejnili rozsiahlu správu určenú pre investorov, v ktorej spomínajú viacero zaujímavých skutočností, týkajúcich sa budúcich produktov od spoločnosti Apple.

Špeciálnu kapitolu venovali ďalšiemu iPhonu SE 3. generácie, o ktorom sme písali v tomto článku. Teraz sa však pozrieme na aktuálnejšiu tému. Tou je ako ináč iPhone 13 a jeho septembrové predstavenie. Analytici potvrdzujú, že event sa bude konať už o 2 mesiace. Zároveň však dopĺňajú informáciu o produkcii, ktorá našepkáva, že by Apple malo v najbližších dňoch dokončovať posledné prípravy.

- Reklama -

Ako iste viete, výroba jednotlivých komponentov (displeje, procesory, kamerové moduly a podobne) prebieha v plnom prúde už niekoľko mesiacov. Starajú sa o to externí dodávatelia ako napríklad Samsung, LG, Foxconn a podobne.

Posledné štádium ale počíta s finálnym zložením zariadenia do jednotného celistvého kusu a následným balením do krabice spolu s príslušenstvom či návodmi.

No a presne toto bude Apple robiť v priebehu augusta a začiatkom septembra, aby stihlo očakávané uvedenie na trh a zároveň zvládlo obrovský dopyt zo strany zákazníkov. V roku 2020 meškal tento proces približne jeden a pol mesiaca. Preto prišiel iPhone 12 až v októbri a predaj sa vo väčšine krajinách presunul na november.

Apple môže dosiahnuť s iPhonom 13 rekordné predaje 

V správe od Nikkei Asia sa zároveň uvádza, že iPhone 13, ktorý príde rovnako ako predchodca v štyroch samostatných prevedeniach zažije obrovský úspech.

Od augusta 2021 do konca januára 2022 by mala firma vyprodukovať celkom 95 miliónov kusov, čím by sa jej podarilo stanoviť rekord.

Ak sú tieto očakávania pravdivé, investori sa môžu tešiť na ďalší raketový nárast akcií. Len pripomenieme, že Apple cca pred rokom prekonalo magickú hodnotu 2 bilióny dolárov a dnes ma už zhruba 2,5 bilióna dolárov.

Dajte nám vedieť do komentára, čo od iPhonu 13 očakávate vy a aké technológie sú pre vás najdôležitejšie. Tešíme sa na všetky vaše názory a postrehy, o ktoré sa s nami podelíte.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -