Podľa analytickej spoločnosti DigiTimes plánuje spoločnosť Apple zväčšiť akumulátory v iPhone 13 a v iných zariadeniach, ako napríklad v iPade či MacBooku. V snahe dosiahnuť čo najlepšie hodnoty použije pomerne revolučnú technológiu.

Nakoľko majú tieto zariadenia obmedzený vnútorný priestor, firma sa rozhodla vložiť do ich tenučkého tela integrované pasívne zariadenia pre periférne čipy. Tie budú tenšie, umožnia dosahovať vyšší výkon a zároveň zaberú menej priestoru. Vďaka tomuto triku sa sem zmestí väčšia batéria.

Očakáva sa, že Apple začne s týmto procesom už čoskoro, pričom by sa mal po prvýkrát objaviť v tohtoročnom iPhone 13. Dokazujú to aj uniknuté kapacity batérie pochádzajúce z certifikačného procesu.

Ťažiť z tejto zmeny budú všetky zariadenia

Na základe týchto zistení sa predpokladá, že Apple poskytne obrovské obchodné príležitosti svojim výrobným partnerom a to konkrétne spoločnosti TSMC či Amkor. Práve tieto dve firmy sa budú s najväčšou pravdepodobnosťou starať o výrobu tenších čipov.

Prečítajte si tiež  Apple objednáva 100 miliónov procesorov A15 Bionic pre iPhone 13

Pre Apple je toto skvelá príležitosť, nakoľko celý hardvér vo svojich zariadeniach pomaly dostáva pod svoju réžiu. Minulý rok sme sa napríklad dočkali procesora ARM M1 (platforma Apple Sillicon), ktorý debutoval v MacBooku Air, MacBooku Pro 13″ či Macu mini. Už o pár mesiacov spoznáme jeho silnejšiu verziu a taktiež prvé grafické karty od tohto technologického giganta.

Spoločnosť Apple sa už nebude musieť prispôsobovať nikomu inému než sama sebe a vďaka tomu môže technológie posúvať dopredu omnoho rýchlejším tempom!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -