Podľa dostupných údajov od viacerých amerických operátorov sa modelový rad iPhone 13 a iPhone 13 Pro predáva stále lepšie, ako akákoľvek predchádzajúca generácia.

V poznáme pre investorov, ktorú videl portál AppleInsider, to avizuje analytik JP Morgan Samik Chatterjee. Ten vychádza z dát od spoločnosti Wave7 Research, ktoré sledovali trendy predajov u amerických operátorov za mesiac máj.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Podiel všetkých iPnonov na trhu dosiahol v spoločnosti AT&T 66 %, zatiaľ čo u operátora Verzion to bolo 60 % a v T-Mobile zase 57 %. Analytik upozorňuje, že tieto čísla sú omnoho lepšie ako v uplynulých rokoch, čo naznačuje štrukturálne vyšší podiel Apple zariadení na trhu.

iPhonu SE 3 sa darilo najmenej 

iphone se 3 5G 2022 test video
Zdroj: TechNewsBoy.com

Z analýzy sa tiež podarilo zistiť, že medzi platformami ľudia najčastejšie prechádzajú z iných zariadení práve na iPhone. Dialo sa tak až v 73 % prípadoch, zatiaľ čo cesta ku Samsungu sa objavovala približne v 16 % prípadoch. Zvyšok tvoria zariadenia od iných výrobcov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Za zmienku tiež stojí, že u všetkých operátorov v USA bol v máji 2022 na prvom mieste v predajoch iPhone 13 s 25 % podielom. Za týmto modelom nasledoval iPhone 13 Pro Max so 16 %, iPhone 13 Pro s 13 % a iPhone 13 mini s 2 %. Ostatné iPhony tvorili 4 % a zástupcovia operátora poznamenali, že predaj iPhonu SE 3 bol “ veľmi slabý“.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -