Zdá sa, že aj napriek narastajúcej zaočkovanosti predstavuje ochorenie COVID-19 príliš veľkú hrozbu na to, aby Apple riskovalo organizáciu samostatného eventu pre odprezentovanie nového iPhonu 13 či ďalších produktov.

Ako uvádza Mark Gurman (presnosť 89,1 %) z agentúry Bloomberg vo svojej poslednej správe, technologický gigant sa odváži len na organizáciu virtuálneho eventu podobne, ako sme to videli už niekoľkokrát v uplynulých 12 mesiacoch. Novinári sa teda s vysokou pravdepodobnosťou vôbec nedostanú do prezentačnej haly Steve Jobs Theatre, kde za normálnych okolností prebiehajú keynotes. Spoľahnúť sa musia len na počítač a dobré internetové pripojenie…

- Reklama -

Z nášho pohľadu nejde o žiadne veľké prekvapenie a dalo sa povedať, že podobný scenár sme dopredu očakávali. Aj napriek tomu, že sa krajinám s koronavírusom darí bojovať za pomoci očkovania, stále to nie je na takej úrovni, aby si Apple mohlo dovoliť prepnúť pomyselné „tlačidlo“ do normálu.

Koniec koncov, aj mnohí technici, dizajnéri či inžinieri spoločnosti pracujú prevažne z domu a do Apple Parku prichádzajú iba vo chvíli, keď nemajú k dispozícii potrebné technické vybavenie alebo chcú niečo otestovať. Podobný režim bude platiť ešte niekoľko mesiacov.

Apple sa naučilo robiť špičkové virtuálne konferencie 

Aby sme však do tejto mierne negatívnej informácie priniesli aj pozitívny náboj, skromne musíme skonštatovať, že spoločnosť Apple veľmi rýchlo nabehla na režim online streamovania a v priebehu niekoľkých mesiacov začala robiť prvotriedne virtuálne konferencie.

Tim Cook WWDC 2021
Tim Cook WWDC 2021

Nie je to len obyčajné nudné video bez kvapky kreativity, humoru či originálneho nápadu. Je to ako sledovať keynote, ktorá je ešte dokonalejšia než za normálnych okolností, no v trochu inom formáte. Uvidíme, ako sa tvorcovia popasujú s predstavením iPhonu 13. To by malo prebiehať už 14. septembra 2021.

Okrem tohto smartfónu sa však môžeme tešiť aj na inteligentné hodinky Apple Watch Series 7 či iPad mini 6. generácie a ďalšie prekvapenia.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.