Pokiaľ sledujete novinky z pozadia spoločnosti Apple, známeho leakera Marka Gurmana (presnosť 89,1 %) z agentúry Bloomberg vám zrejme nemusíme predstavovať. Takmer každá jeho predpoveď vychádza ako pravdivá a ináč to zrejme nebude ani v tomto prípade.

Prototypy iPhonu 12S disponujú Touch ID pod displejom

- Reklama -

Ako uviedol Gurman vo svojej poslednej obsiahlej správe, spoločnosť Apple neplánuje zaviesť ďalší biometrický senzor vo svojom iPhone 13, ktorý bude predstavený už o niekoľko mesiacov. Ide o veľké prekvapenie, pretože sa s touto technológiou doposiaľ počítalo ako so samozrejmosťou.

Technologický gigant síce vlastní potrebné patenty a Touch ID testoval na viacerých prototypoch, no do produkcie s ním na 99 % nevstúpi. Ak ste sa teda tešili na sofistikovaný systém zabezpečia, ktorý by bol kombinovaný až dvoma autentifikačnými technológiami, tento rok naň radšej zabudnite.

Prečo Apple nepoužije Touch ID v iPhone 13? 

Gurman bližšie nešpecifikoval, aký mala spoločnosť Apple dôvod na takúto zmenu. Rozhodnutie o nepoužití Touch ID po boku Face ID prišlo vraj len na poslednú chvíľu.

Za všetkým ale môžu stáť výrobné problémy a obmedzené kapacity, ktorými v súčasnosti trpí celý priemysel. Ako iste viete, v tomto sektore už niekoľko mesiacov prevláda kríza polovodičov.

Prototypy iPhonu 12S disponujú Touch ID pod displejom

Aby sme ale neboli sklamaní, leaker z Bloobmergu má pre nás aj jednu veľmi dobrú správu. Pokiaľ si tento rok zakúpime iPhone 13 zo série “Pro”, k dispozícii bude aspoň vyššia, 120 Hz obnovovacia frekvencia. Plánuje sa aj zavedenie stále svietiaceho Always-on displeja.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

iPhone 13 Pro Max

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Napíšte nám do komentára, či ste sa na Touch ID tešili a ak áno, ako veľmi vám bude v iPhone 13 chýbať. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

- Reklama -
ZDROJBloomberg
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Tesil som sa na touch id, popravde som kvoli tomu posunul nakup telefonu, nechapem ked to apple uz x rokov nezvlada, preco ho neda do tlacidla zapnutia, ako to ma ipad air? Technologiu ma uz odskusanu, vyroba by bola v podstate bez dodatocnych nakladov..

  2. no takze Iphone 13 je pre mna tymto uzavreta kapitola a znova tento rok usetrim. Aj ked by sa uz hodil novy mobil, mam len stary srot iphone8, ktory uz nestiha ani sucasny priemernym androidom. Pekne ma tymto apple nas….

  3. Je to určite veľká škoda a sklamanie, najmä v aktuálnej dobe, kedy je použitie FaceID nemožné využiť počas nosenia rúšok. 👎🏻

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here