Pokiaľ sledujete novinky z pozadia spoločnosti Apple, známeho leakera Marka Gurmana (presnosť 89,1 %) z agentúry Bloomberg vám zrejme nemusíme predstavovať. Takmer každá jeho predpoveď vychádza ako pravdivá a ináč to zrejme nebude ani v tomto prípade.

Prototypy iPhonu 12S disponujú Touch ID pod displejom

- Reklama -

Ako uviedol Gurman vo svojej poslednej obsiahlej správe, spoločnosť Apple neplánuje zaviesť ďalší biometrický senzor vo svojom iPhone 13, ktorý bude predstavený už o niekoľko mesiacov. Ide o veľké prekvapenie, pretože sa s touto technológiou doposiaľ počítalo ako so samozrejmosťou.

Technologický gigant síce vlastní potrebné patenty a Touch ID testoval na viacerých prototypoch, no do produkcie s ním na 99 % nevstúpi. Ak ste sa teda tešili na sofistikovaný systém zabezpečia, ktorý by bol kombinovaný až dvoma autentifikačnými technológiami, tento rok naň radšej zabudnite.

Prečo Apple nepoužije Touch ID v iPhone 13? 

Gurman bližšie nešpecifikoval, aký mala spoločnosť Apple dôvod na takúto zmenu. Rozhodnutie o nepoužití Touch ID po boku Face ID prišlo vraj len na poslednú chvíľu.

Za všetkým ale môžu stáť výrobné problémy a obmedzené kapacity, ktorými v súčasnosti trpí celý priemysel. Ako iste viete, v tomto sektore už niekoľko mesiacov prevláda kríza polovodičov.

Prototypy iPhonu 12S disponujú Touch ID pod displejom

Aby sme ale neboli sklamaní, leaker z Bloobmergu má pre nás aj jednu veľmi dobrú správu. Pokiaľ si tento rok zakúpime iPhone 13 zo série „Pro“, k dispozícii bude aspoň vyššia, 120 Hz obnovovacia frekvencia. Plánuje sa aj zavedenie stále svietiaceho Always-on displeja.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

iPhone 13 Pro Max

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Napíšte nám do komentára, či ste sa na Touch ID tešili a ak áno, ako veľmi vám bude v iPhone 13 chýbať. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.