Prestížna agentúra Bloomberg dnes zverejnila správu, ktorá okamžite potešila milióny fanúšikov a zákazníkov spoločnosti Apple. Technologický gigant totiž podľa nej pracuje na technológii, na ktorú čakáme už roky!

Konkrétne sa týka kamery v iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, ktorá získa unikátnu vlastnosť. Po prvýkrát už nebudete musieť portrétny režim používať iba pri fotografiách ale jeho možnosti budú dostupné aj pri natáčaní videa. Toto zatiaľ neponúkal žiaden iPhone alebo iný Apple produkt.

- Reklama -

Fungovať to má tak, že ak začnete nakrúcať napríklad nejakú osobu, systém automaticky vyhodnotí čo sa nachádza vpredu a čo vzadu a na základe algoritmov a dát získaných z LiDAR skenera vytvorí rozmazaný bokeh efekt.

Zatiaľ ešte nie je známe, či si ho bude môcť používateľ aj dodatočne upravovať (ako pri fotografiách), no je zrejmé, že túto „fičúrku“ dostanú len prémiové modely.

Nakoľko základný iPhone 13 a iPhone 13 mini s vysokou pravdepodobnosťou nebudú disponovať LiDAR skenerom, vystačiť si musia iba s „obyčajným“ videom.

A čo iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max s LiDAR skenerom? 

Každý iPhone 12S vybavený LiDAR skeneromOtázne v tejto chvíli zostáva, či sa z podobnej novinky budeme tešiť aj na iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, ktorí síce boli predstavené ešte minulý rok, no ich LiDAR skener a vysoký výpočtový výkon by určite zvládli podobné spracovanie videa. Nechajme sa prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Toto vylepšenie nie je síce nutné, no určite je žiadané a do tvorby video-obsahu či už pre osobné potreby alebo na sociálne siete vnesie množstvo kreativity. Moc sa na to tešíme!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -