Zdá sa, že iPhone 13 je hotový a spoločnosť Apple ladí posledné detaily. Nový smartfón z dielne technologického giganta by sa mal predstaviť v septembri a my vďaka úniku vieme, ako bude vyzerať jeho výrez pre Face ID.

O informácie sa postaral známy leaker Mark Gurman (dlhodobá presnosť až 89,1 %) z agentúry Bloomberg, ktorý ich zdieľal vo svojej poslednej správe.

Ako sám uvádza, iPhone 13 konečne získa o niečo menší „notch“ (názov pre výrez Face ID) v porovnaní s aktuálnymi generáciami. Nie je to žiadne veľké prekvapenie, nakoľko technologický gigant plánoval podobný krok už pri iPhone 12, no nakoniec k tomu nedošlo.

Nové technológie 

iPhone s 240Hz obnovovacou frekvenciou

K zmenšeniu výrezu napomôžu nové technológie súvisiace s kamerou, snímačmi ale aj použitými materiálmi. Inžinieri navyše presunú slúchadlo do vrchnej časti rámika (bližšie k hliníkovému/kovovému šasi), čím sa uvoľní niekoľko milimetrov priestoru.

iPhone 13 bude disponovať menej rušivým prvkom, než iPhone 12 a v roku 2022 sa dočkáme podľa Gurmana ešte výraznejšej zmeny. Zatiaľ nie je jasné, čo tým leaker myslel, no mohlo by ísť rovno a využitie technológií, umožňujúcich umiestnenie senzorov pod displej. iPhone by teda obsahoval iba drobný výrez pre Face Time kameru, ako to poznáme u konkurencie.

iPhone 14 Max

Samozrejme, toto všetko sú momentálne iba dohady a zatiaľ nedokážeme s určitosťou povedať, do akej miery budú pravdivé.

Mark Gurman ale patrí ku leakerskej špičke a tak jeho predpovede berieme vážne. Predsa len dosahuje niekoľko rokov skoro 90 % presnosť a to skrátka musíme brať do úvahy.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o menšom výreze vy. Tešíte sa naň alebo vám príde táto zmena zbytočná?

Prečítajte si tiež  Návod ako fotiť perfektné live fotografie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.