O najnovšiu predpoveď z pozadia technologického giganta sa postaral prestížny analytik, Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6 %). Ten vo svojej správe určenej pre investorov prezradil, akým smerom sa bude uberať Apple v nasledujúcich rokoch.

Jedna z najzaujímavejších noviniek, respektíve zmien sa pochopiteľne týka iPhonu. Tento smartfón tvorí azda najdôležitejšiu zložku predajov a ziskov spoločnosti Apple. Kompetentní musia preto vybrať tú najlepšiu cestu, ako ho predávať vo veľkých množstvách a zároveň sa nepripraviť o zisk kvôli nižšej marži.

Ponuka iPhonov sa v roku 2022 zmení 

Kuo si na základe zistení z dodávateľských reťazcov myslí, že taktika v roku 2022 sa bude diametrálne líšiť od taktiky v roku 2021. Aj keď budú k dispozícii stále štyri nové modely, základná 5,4″ verziu z ponuky úplne vypadne (prípadne sa premení na model SE).

iPhone 14 MaxZloženie má teda pozostávať z dvoch 6,1″ zariadení a dvoch 6,7″ zariadení. V oboch veľkostiach hovoríme o lacnejšom modeli bez niektorých vychytávok a potom o špičkovej verzii Pro.

Aby sme boli ešte konkrétnejší, Kuo uviedol aj zaujímavý príklad. Lacnejší, 6,7″ iPhone 14 Max v roku 2022 bude stáť menej ako 900 $ (podľa aktuálne používaných cien to môže byť 879 $) a do vienka dostane senzor Touch ID ukrytý v displeji.

Ak by sme sa pozreli na uvedenú cenu v Európe, používanú spoločnosťou Apple, dostali by sme sa na cca 950 €. To nie je vôbec zlé.

iPhone 14 a jeho ďalšie hardvérové vylepšenia 

Zariadenie má mať samozrejme celú radu špičkových funkcií, ako napríklad prepracovaný fotoaparát s dvoma šošovkami objektívov. Ten širokouhlý dostane rozlíšenie 48 MP a značne upravený senzor.

Taktiež sa môžeme tešiť na vlastný 5G modem, výkonnejší procesor A16 Bionic či Always-on displej.

Rok 2022 je samozrejme stále ešte relatívne ďaleko a tak nepoznáme presnejšie technické parametre spomínaného zariadenia.

Odhaľovať sa nám budú až od novembra/decembra 2021, keď už budeme poznať všetky vychytávky iPhonu 13/13 Pro.

Napíšte nám do komentára, či sa vám podobná stratégia pozdáva. Z nášho pohľadu ide Apple presne tou cestou, ktorú od neho žiadajú zákazníci. Ak dnes hľadajú väčší displej, no nepotrebujú najmodernejšie technológie, musia zaplatiť minimálne 1249,00 € za iPhone 12 Pro Max (128 GB). Toto sa zrejme v blízkej budúcnosti zmení a ľudia ušetria viac ako 300,00 €.

Prečítajte si tiež  Nová Apple TV 4K v recenziách: Šikovná krabička so sympatickými vylepšeniami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -