Hoci iPhone 13 nedostane Touch ID, Apple stále pracuje na zásadnom zlepšení Face ID a teda technológie slúžiacej na rozoznávanie tváre.

Ako uvádza známy leaker Jon Prosser na svojej internetovej stránke Frontpagetechfirma vyvinula špeciálny hardvér, ktorý by mohol byť funkčný aj v čase pandémie COVID-19.

V praxi ide zatiaľ o špeciálny prototyp puzdra, ktoré je vhodné napríklad pre iPhone 12. V jeho vrchnej časti sa nachádza viditeľné pole senzorov, vrátane kamery, ktoré má v systéme povolenie obísť klasické Face ID pri odomykaní zariadenia.

Podľa meraní jednotlivých senzorov na základe fotiek, ktorými disponuje Jon Prosser a následnom porovnaní s CAD súbormi pre iPhone 13 to vyzerá tak, že veľkosť aj rozloženie senzorov sa zhoduje presne do detailu.

Ide o Face ID z iPhonu 13? Je to pravdepodobné 

Zdroj: frontpagetech.com

Kamera je umiestnená na ľavej strane a výrez pre Face ID je zhruba o 1 cm menší, vďaka čomu môžeme špekulovať, že ide o Face ID vyvinuté pre iPhone 13, ktoré je ale testované v mimoriadne opatrných podmienkach.

Jon Prosser nechce zverejniť pôvodné fotografie, aby ochránil svoje zdroje zvnútra spoločnosti Apple. Na každom puzdre sa totiž nachádzajú identifikačné stopy, ktoré ich môžu prezradiť.

Namiesto toho však s dizajnérom RendersByIan vytvoril rendery, ktoré nám prezrádzajú všetko, čo potrebujeme vedieť. Dokopy sa skladajú zo záberov viac než 75 takýchto prototypov a pôsobia realisticky.

Hromadné testovanie v Apple 

Zdroj: frontpagetech.com

Pretože sa celý test uskutočňuje v obrovskom rozsahu, Apple sa rozhodlo svojim zamestnancom odovzdať len puzdra pre aktuálny iPhone 12, vďaka čomu zamedzilo potencionálnym únikom informácií o iPhone 13.

Navyše, vyrobiť 75 prototypov finálneho iPhonu 13 by bolo len za účelom testovania jednej funkcie finančne aj technicky náročné. Aj z týchto dôvodov ide teda o lepšiu možnosť.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Interne sú vraj všetci zamestnanci spoločnosti Apple požiadaní, aby pre testovanie nového hardvéru používali masky a okuliare. Inžinieri vraj skúšajú rôzne druhy respirátorov, ochranných masiek či šatiek a taktiež niekoľko typov okuliarov.

Na základe týchto zistení sa domnievame, že nová technológia zvládne autentifikovať používateľa aj bez toho, aby si dával dole z tváre rúško.

Nevieme síce, ako by to mohlo fungovať, no ak s tým Apple skutočne príde, vidina Touch ID pod displejom by bola aj tak zbytočná. Zrazu to celé dáva zmysel, čo poviete?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -