Spoločnosť Apple je tým najúspešnejším výrobcom smartfónov na svete. Jedným z dôvodov, prečo sa iPhone celých 16 rokov predáva, ako na bežiacom páse je, že sú s ním zákazníci dlhodobo spokojní. A ak vás zaujíma, ktorú generáciu majú ľudia najradšej, možno vás prekvapí, že je to tá, ktorú zastupuje iPhone 13 z roku 2021. Dnes ho kúpite po zľave za super cenu.

Aj keď neprináša „revolučný“ hardvér, po technickej stránke má azda všetko, čo od neho bude bežný zákazník potrebuje. iPhone 13 dostal do vienka veľmi výkonný čip A15 Bionic, ktorý sa nachádza aj v novšom iPhone 14, perfektný 6,1″ OLED displej s menším výrezom pre Face ID, dva kvalitné fotoaparáty na zadnej strane s optickou stabilizáciou snímača a v neposlednom rade aj elegantný hranatý dizajn, ktorý nestarne.

V čase uvedenia na trh sa iPhone 13 predával za 899 €, pričom vzhľadom na zdražovanie si túto cenu ponechal aj v roku 2023. Dobrou správou ale je, že základ už netvorí 64 GB, ale až 128 GB úložisko. Rovnako tak iPhone 13 kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 703 €, čo je perfektná ponuka. K dispozícii ho má za podobnú cenu hneď viacero predajcov, pričom platí, že ak prihodíte niekoľko desiatok eur, získate ho aj od tých autorizovaných.

iPhone 13 v zelenej farbe Alpine Green zo zadnej strany
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Rovnako si ešte stále môžete kúpiť aj menší 5,4″ iPhone 13 mini, ktorý sa bežne predáva za 799 €, no po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete už od cca 650 €. Je však na vašom zvážení, či sa vám oplatí ušetriť cca 50 – 70 € za menšie prevedenie. Drvivá väčšina používateľov si aj tak vyberá väčší model, ktorý má aj vyššiu kapacitu batérie.

Najlepší dostupný iPhone, aký kedy vznikol? 

iPhone 13 Pro s odomknutou obrazovkou
Zdroj: Unsplash / Saad Jamel

Analytická spoločnosti Perfectrec sa nedávno postarala o výskum, v ktorom sledovala spokojnosť používateľov na základe 5 hviezdičkových Google recenzii pri všetkých iPhonoch, ktoré boli predstavené v rokoch 2010 až 2022. Dokopy ich mala k dispozícii až 669 tisíc.

Najnovší iPhone 14 dopadol v rámci tohto hodnotenia absolútne katastrofálne, keď bol zaznamenaný najväčší prepad spokojnosti za posledných viac, ako desať rokov. Na druhej strane sa však podarilo odhaliť aj víťaza, ktorým bol práve iPhone 13.

Hovoríme o kategórii dostupných verzii zariadení, v ktorej sa tomuto zariadeniu podarilo dosiahnuť až 80 % najvyšších možných hodnotení od reálnych používateľov. Len pre porovnanie, modernejší iPhone 14 dosiahol len 72 %.

Prečítajte si tiež  Zamestnanec Apple zatajil bezpečnostnú chybu pred spoločnosťou Google. Ide o veľký problém
iPhone 14 popularita
Zdroj: Perfectrec

Ak teda hľadáte smartfón, s ktorým sú ľudia spokojní, iPhone 13 je pravdepodobne tá najlepšia voľba v pomere cena / výkon / protihodnota, akú si môžete priať. Toto zariadenie nie je drahé a ponúka veľa užitočných funkcií, vrátane dlhoročnej softvérovej podpory.

Nezabudnite na kvalitný kryt od Loopi

Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 13 aj iPhonom 13 mini (v ponuke nájdete aj iné modely) a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte?

Kryty pre iPhone 13

Kryty pre iPhone 13 mini

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -