Kedysi sme boli zvyknutí, že iPhone stál cca 600 až 700 €. Túto čiastku nijako výrazne neovplyvnilo úložisko, ktoré cenu vždy zvyšovalo len o 100 €. Približne pred piatimi rokmi ale Apple začalo experimentovať a dnes sa suma, ktorú platíme za nové smartfóny vyšvihla na neuveriteľné čísla.

Predstavte si, že by vám v roku 2016 niekto povedal, že iPhone 13 Pro Max bude atakovať hranicu až 2 000 €. Pravdepodobne by ste ho v tej dobe vysmiali. V Cupertine ale nanešťastie vedia, že zákazníci sú ochotní platiť a tak to skutočne vyskúšali.

- Reklama -

Ak si vyberiete najdrahší iPhone 13 Pro max s 1 TB úložiskom, vaša peňaženka príde o šialených 1 829 €! Samozrejme, túto ponuku budú využívať hlavne profesionálni používatelia, avšak celá situácia krásne ukazuje, ako si Apple testuje svojich zákazníkov.

Apple skúša stále viac a viac. iPhone 13 Pro Max prekonal rekordy 

iPhone X v roku 2017 po prvýkrát štartoval na úrovni 999 $ (čím ďaleko prekročil 1000 €). Len o štyri roky neskôr sa ale dostávame takmer k dvojnásobnej čiastke, čo je trochu šialené.

Isteže v Apple mohli predstaviť aj 3 verzie tak ako minulý rok. iPhone 13 Pro by skrátka štartoval s 256 GB úložiskom, pričom stredný model by mal 512 GB a najvyšší 1 TB. To sa ale nestalo a na miesto toho pribudla štvrtá pamäťová verzia.

iPhone 13 Pro Max je týmto pádom oficiálne najdrahším iPhonom, aký kedy Apple predstavilo a my sa len bojíme skutočnosti, čo sa bude diať za päť, či možno desať rokov.

Dajte nám vedieť do komentára, ktorý iPhone 13 si plánujete zakúpiť vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.