Pokiaľ si robíte zálusk na tohtoročné iPhony 13, mali by ste vedieť, že ich spoločnosť Apple zásadne vylepší. Ako sme uviedli včera, zariadenia budú predstavené v treťom septembrovom týždni. To však nie je jediná informácia, o ktorú sa s nami podelil analytik Daniel Ives zo spoločnosti Wedbush.

Ako neskôr dodal, technologická spoločnosť zásadne rozšíri možnosť voľby úložiska. Zatiaľ čo v súčasnosti si môžete vybrať zo 128 GB, 256 GB alebo 512 GB verzie iPhonu 12, po novom by mal byť dostupný aj vrcholový model s 1 TB.

- Reklama -

Týkať sa to bude iba drahších verzii Pro, pričom základný iPhone 13 mini a iPhone 13 bude naďalej k dispozícii v základe so 64 GB pamäťou. Rozšíriť sa bude dať na 128 GB za príplatok cca 50 € a následne na 256 GB za ďalších 100 €.

Potrebujeme 1 TB úložisko v iPhone 13? Určite áno! 

Ak sa teraz pýtate, na čo je to vlastné dobré, odpoveď je jednoduchá. iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max si bude kupovať veľa profesionálnych používateľov. Patriť sem budú aj fotografi, kameramani či video-editori, ktorí skrátka vyžadujú viacej miesta pre svoju tvorbu.

Už dlhšiu dobu sa napríklad hovorí, že nová vlajková loď z Cupertina bude schopná natáčať videá v ultra-kvalitnom formáte ProRes:

„Negatívnou stránkou tohto vylepšenia je, že ProRes si vyžaduje množstvo úložiska. Jedna minúta 60 fps HD ProRes 422 zaberie kapacitu zhruba na úrovni 2,2 GB, zatiaľ čo 4K 60 fps video asi 9,5 GB za minútu. Pokiaľ by si používateľ zvolil menej kvalitný formát ProRes 422 LT tieto čísla sa síce zredukujú, no aj tak len o cca – 30 %, čo pre použitie v mobilnom zariadení nie je celkom ideálne.“  viac sa dočítate v tomto článku

Prečítajte si tiež  Čo je to Apple ProRAW a ako táto novinka funguje?

Prirátajme k tomu minuloročný formát Apple ProRAW, v ktorom môže mať jeden záber pokojne aj 40 MB a zistíme, že 1 TB vlastne ani nemusí stačiť.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto vylepšení vy. Dáva vám iPhone, ktorý pojme 1 000 GB dát zmysel ale je z vášho pohľadu zbytočný a vystačíte si aj s trebárs 128 GB pamäťou? Sme zvedaví na všetky vaše názory!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -