Aj keď Apple ešte nepredstavilo ani iPhone 12, už dnes pripravuje nástupcu, iPhone 13. Toho sa dočkáme až koncom roka 2021, no napriek tomu sa japonskému serveru MacOtakara podarilo odhaliť niekoľko špecifikácií z dodávateľských reťazcov. Vytvorili 3D maketu, ktorá má uhlopriečku 5,5″, nemá výrez pre Face ID a ponúka USB-C…

iPhone 13 – Takto vyzerá jeho aktuálny prototyp

Ešte predtým, ako sa zľaknete „biedneho“ vypracovania samotnej makety a špecifikácií, ktoré vyzerajú nepravdepodobne, vás chceme upozorniť, že ide iba o jeden z možných prototypov.

Apple zvykne testovať rôzne technológie na týchto zariadeniach aj roky pred tým, ako ich dostane do predaja. Takisto sa veľa z týchto vylepšení v ponuke nikdy neobjaví. Nový únik ukazuje iPhone, ktorý má 5,5″ displej. Zaujímavosťou je, že sa tu nenachádza žiaden výrez pre Face ID.

banner

Server MacOtakara tvrdí, že Apple pracuje s možnosťou, kedy by túto technológiu skrylo pod zobrazovaciu jednotku. Po technickej stránke to bude asi veľmi náročný proces a my sami nepredpokladáme, že sa jeho výsledku dočkáme už v iPhone 13 (2021). Na druhej strane je ale dobre vedieť, že v Apple skúšajú aj takéto riešenie.

Ďalšou zaujímavosťou na prototype je prítomnosť USB-C. Aj keď správy naznačujú, že iPhone 13 nebude mať žiaden fyzický konektor a nahradí ho akýsi „MagSafe„. opäť sa to ešte môže za vyše jeden a pol roka zmeniť.

Na zadnej strane sa nachádzajú štyri malé otvory pre fotoaparáty či LiDAR skener. Nakoľko však v súčasnosti prebieha vývoj a testovanie, ani samotní autori videa nevedia, ako bude táto časť vyzerať. Je to teda iba jeden z náznakov možného rozloženia šošoviek.

Čo si myslíme my?

Samotné video a maketa nebude príliš súhlasiť s realitou. Nie, že by sme nechceli, no vzhľadom na to, že už dlhé roky sledujeme Apple, tak vieme, že medziročné zmeny nebývajú až tak výrazné.

V roku 2021 sa teda pravdepodobne dočkáme zariadenia, ktoré bude mať menší výrez pre Face ID (rovnako ako iPhone 12), budeme ho nabíjať magnetickým konektorom a možno dostane vylepšenie v oblasti fotoaparátov (no momentálne si netrúfneme povedať, aké).

Každopádne MacOtakara je veľmi spoľahlivý zdroj informácií. Čerpá ich priamo z dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple v Číne, vďaka čomu má čerstvé správy aj o aktuálne pripravovaných prototypoch a podobne. Následujúce video síce zobrazuje iPhone 13, ale hlavne zobrazuje technológie, ktorými sa v Cupertine aktuálne zaoberajú. Privítali by ste fotoaparát pod displejom, USB-C alebo ďalšiu šošovku na zadnej strane? Napíšte nám do komentára

Prečítajte si tiež  MacBook Air M2 je teraz extrémne lacný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.