Apple nám už v priebehu zajtrajšieho dňa predstaví úplne nový iPhone 14 a iPhone 14 Pro, pričom ako lacnejšie, tak aj drahšie modely budú na výber v dvoch veľkostiach displeja (6,1″ alebo 6,7″). Pomerne veľa sa písalo o tom, aké farby prinesie tohtoročný lienup. Celé to čiastočne uzavrel Twitter účet Apple Track, ktorý zverejnil dva nádherné rendery. Ich autorom je šikovný dizajnér Ian Zelbo.

Ako uvidíte sami, po dizajnovej stránke to nebude zas až taká revolúcia. Je síce pravda, že všetky zariadenia dostanú zopár úprav v oblasti detailov, no pokiaľ sa na ne pozrie lajk, rozdiely oproti iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro možno ani nespozná. Niektoré farby však budú iné, čo by mohlo pomôcť odlíšiť minuloročné a nové generácie.

iPhone 14 / 14 Plus farby 

iPhone 14 Plus farby
Zdroj: Ian Zelbo / Twitter

Vyzerá to tak, že paleta farieb sa v roku 2022 upraví pri základných modeloch len mierne. Apple zrejme prestane predávať verziu Pink (ružovú) a nahradí ju variantom Purple (fialová). S takouto farbou sme sa naposledy stretli v prvej polovici roka 2021, keď ju spoločnosť Apple pridala do ponuky iPhonu 12 a iPhonu 12 mini.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

A aj keď sa očakávalo, že s ňou príde aj nástupca, ten sa jej napokon nedočkal. Apple pre zmenu začiatkom roka 2022 predstavilo iPhone 13 (ale aj iPhone 13 Pro) v novej farbe Alpine Green. Tá by mala byť k dispozícii aj pre budúcu generáciu.

iPhone 14 Pro / 14 Pro Max farby 

iPhone 14 Plus farby
Zdroj: Ian Zelbo / Twitter

Ak si plánujete zaobstarať drahšie prevedenie Pro, tu dôjde taktiež ku zaujímavej zmene. Apple podľa všetkého prestane ponúkať klasickú modrú farbu (hoci to ešte nie je isté) a nahradí ju fialovou. Okrem nej však zostane v ponuke aj zelená, strieborná, zlatá či grafitová – čierna.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Nové farebné varianty iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max sedia ako vyšité a už teraz sa nevieme dočkať chvíle, kedy novinku uvidíme naživo. Ktoré prevedenie si vyberiete vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -