Prípravy na začiatok výroby nového iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro už prebiehajú v plnom prúde a aj preto nie je žiadnym prekvapením, že sa stretávame s prvými podrobnými informáciami, ktoré sa týchto zariadení týkajú. Robí na nich totiž toľko zamestnancov, že sa jednotlivé fakty utajiť v podstate ani nedajú.

Známy analytik Jeff Pu, ktorý má veľmi dobré kontakty v dodávateľských reťazcoch zverejnil správu (prostredníctvom Macrumors) o tom, aký hardvér použije spoločnosť Apple vo svojich nových smartfónoch.

Ako iste viete, v roku 2021 sme sa dočkali štyroch zariadení, pričom dva dostupnejšie modely mali k dispozícii operačnú pamäť na úrovni 4 GB RAM a dve drahšie „Pro“ verzie až 6 GB RAM – vďaka čomu ich môžeme považovať za technologicky vyspelejšie. To aký je to rozdiel v praxi si môžete pozrieť na tomto videu.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Rovnaká RAM pre všetky 4 modely iPhonu 14

Ako sa však zdá, rozdiely budú v tomto smere v roku 2022 opäť o niečo menšie, nakoľko spoločnosť Apple chce predstaviť opäť 4 verzie iPhonu 14, pričom každá z nich má disponovať rovnakou operačnou pamäťou.

Prečítajte si tiež  Poznáme ďalší iPhone s USB-C. Vydrží aj namočenie do vody!

Tú síce firma oproti dnešku nenavýši, no logicky použije väčšiu kapacitu na úrovni 6 GB RAM, vďaka čomu nebude medzi zariadeniami takmer žiaden rozdiel.

Upozorňujeme však, že procesor A16 Bionic, môže byť pri dostupnejších iPhonoch 14 výkonovo trochu okresaný. Presne tak to Apple urobilo aj pri iPhone 13 aby vytvorilo mierne rozdiely.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.