Apple patrí medzi najväčšie technologické spoločnosti na svete, ktoré v priebehu roka predajú stovky miliónov nových elektronických produktov. No a práve obrovský záujem o ne spôsobí už čoskoro problémy.

Samozrejme, za normálnych okolností by firmu tešilo, že sa idú ľudia za jej novým iPhonom potrhať. V súčasnosti však celú situáciu komplikuje akútny nedostatok polovodičov a nerastných surovín, za ktorý môže jednak pandémia COVID-19 a takisto vojnová situácia na území Ukrajiny.

A aj keď sa Apple doposiaľ tvárilo, že všetko relatívne dobre zvláda, pričom čakacie lehoty na nové produkty netrvali poväčšine dlhšie ako týždeň, v súčasnosti začínajú byť vedúci predstavitelia spoločnosti trochu skeptickí. Pri oznamovaní finančných výsledkov za Q1 2022 prezradili, že už čoskoro môže firma zaznamenať nedostatok niektorých komponentov.

Týkať sa to môže iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro Max 

iPhone 14No a hoci Apple vo svojom vyjadrení priamo nespomínalo iPhone 14 a iPhone 14 Pro Max, nie je si ťažké domyslieť, že práve na tieto zariadenia narážalo. Nová generácia smartfónu by mala byť predstavená v septembri 2022 a teda zhruba o štyri mesiace. Výroba však bude spustená už v júli alebo auguste.

Ak teda spoločnosť Apple očakáva, že v najbližších týždňoch a mesiacoch sa začne situácia s komponentami, nerastnými surovinami a polovodičmi komplikovať, je skoro isté, že sa to do určite miery prejaví aj na predstavení iPhonu 14.

Možno nás čaká rovnaký scenár ako v roku 2020

Zdroj: LegitCheck

Situácia môže byť dokonca taká zlá, alebo ešte horšia, ako v roku 2020, keď firma predstavila celú sériu iPhonu 12. Zariadenie bolo presunuté zo septembra na koniec októbra a verzia iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max sa dala objednať až v novembri.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Mnohí zákazníci sa vtedy ku svojim novým smartfónom v danom roku navyše ani nedostali a museli na ne čakať až do začiatku roka 2021. To isté sa môže zopakovať aj v blízkej budúcnosti. A pretože sa nachádzame len na malom Slovensku, určite nebudeme patriť do prvej vlny predajov…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.