Dlhotrvajúca kríza s nedostatkom čipom a polovodičov si ešte stále vyberá svoju daň. Okrem vyššiemu dopytu po čipoch preukazuje svoju dohru aj korona kríza, ktorá spôsobila silné problémy s dodávkami elektroniky po celom svete. Spoločnosť Apple očakáva, že pretrvávajúce problémy s dodávkami budú mať vplyv na predaj produktov aj v treťom štvrťroku 2022.

Prečítajte si tiež  MacBooky zažívajú najväčší rast na trhu. Počítače od Apple sú čoraz žiadanejšie

V posledných mesiacoch malo Apple v dôsledku obmedzení dodávok určité problémy s uspokojením dopytu nie len po iPhonoch, ale aj iPadoch a počítačoch Mac. Keď už sa mohlo zdať, že tejto kríze odzvonilo, analytici ale aj samotné firmy očakávajú zhoršenie v nadchádzajúcom období.

Finančný riaditeľ spoločnosti Apple, ktorým je Luca Maestri uviedol, že prerušenie dodávok sú ovplyvnené v prvom rade so situáciou v Číne, ktorá čelí ďalším nárazovým vlnám Covidu a prísnym karanténam. Prispieva k tomu aj nedostatok kremíka, čo sťažuje výrobu dostatočného množstva produktov na uspokojenie dopytu zákazníkov.

Zdroj: Apple

Obmedzenia dodávok budú stáť Apple 4 až 8 miliárd dolárov v závislosti od toho, ako dlho bude dodávateľom trvať obnova prevádzok do pôvodného stavu. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Apple Tima Cooka sa všetky problémy s dodávkami sústreďujú na koridor v Šanghaji. Hoci sú už takmer všetky továrne opäť otvorené, bude trvať určitý čas kým sa vrátia na štandardnú úroveň výroby.

Problémy s dodávkami sa zatiaľ týkajú najmä iPadov a vyšších modelov MacBookov Pro. Cook tvrdí, že do budúcnosti bude ovplyvnená väčšina kategórií výrobkov, čo v konečnom dôsledku ovplyvní tržby spoločnosti Apple za nadchádzajúci kvartál.

Prečítajte si tiež  Európska Únia tvrdo zakročila proti Apple. Dôvodom je služba Apple Pay

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -