Podľa kórejskej webovej stránky ETNews začala spoločnosť LG dodávať spoločnosti Apple OLED displeje pre najnovší iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

V súčasnosti nie je jasné, o koľko objednávok sa bude musieť LG podeliť so spoločnosťou Samsung, ktorá bola doposiaľ výhradným dodávateľom zobrazovacích jednotiek pre tieto zariadenia.

To čo ale vieme je, že diverzifikácia dodávateľov znižuje riziko problémov počas výroby a pravdepodobne umožní spoločnosti Apple v budúcnosti vyjednať nižšie náklady na displeje, keďže LG a Samsung budú súťažiť o zákazky. Predsa len ide o obrovský biznis.

Reklama

Dnešný únik nešpecifikuje ani to, kedy Apple začne predávať iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max s displejmi od spoločnosti LG, no už teraz vieme s určitosťou napísať, že zákazníci nespozorujú absolútne žiaden rozdiel. Technologický gigant je v tomto smere veľmi prísny.

Apple má na niektoré komponenty viacero dodávateľov 

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

Takisto platí, že Apple sa aj pri niektorých ďalších komponentoch, od úložiska až po batérie, bežne spolieha na viacerých dodávateľov. To, že displeje do iPhonu 14 Pro nebude dodávať jedna firma je teda relatívne normálne.

Displeje použité v poslednom iPhone 14 Pro využívajú LTPO technológiu s nízkou spotrebou energie, ktorá sprostredkúva variabilnú obnovovaciu frekvenciu v rozsahu 10 Hz až 120 Hz. Displeje pre iPhone 14 a iPhone 14 Plus údajne dodávajú spoločnosti Samsung a čínska firma BOE. Po novom sa teda na zoznam pridá aj LG.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Appe AirTag budeme nabíjať údajne rovnako ako Apple Watch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -