Zdá sa, že spoločnosť Apple trafila so svojim novým iPhonom 14 Pro a iPhonom 14 Pro Max do čierneho. Zriadenia sa predávajú až nad očakávania dobre a v súčasnosti na ne noví zákazníci čakajú celé týždne, či dokonca mesiace.

Aj vďaka tomu analytická spoločnosť DigiTimes predpokladá, že keď sa predaje stabilizujú, Apple bude mať podiel na trhu s prémiovými smartfónmi až na úrovni 60 %. Všetko však platí len za predpokladu, že nadšená odozva spotrebiteľov na nový model bude pokračovať aj v priebehu budúceho roka.

Aby sme tieto informácie upresnili, spoločnosť Apple dosiahla v roku 2022 až 55 % podiel na poli s prémiovými smartfónmi. Pomohol tomu silný dopyt po iPhone 13 Pro, respektíve iPhone 13 Pro Max, na ktorý sa nechytal žiaden konkurent.

Všetko môže byť aj ináč 

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

Samozrejme tu treba počítať aj s viacerými premennými, medzi ktoré patrí vyššia cena za nový iPhone 14 Pro na niektorých trhoch, či nižší záujem o tento model z ekonomických dôvodov.

Najmä v Európe budeme z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu uprednostňovať úplne iné výdavky, ako nákup nového telefónu.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Dôležité je však podotknúť, že celú vec vníma pozitívne najmä spoločnosť Apple, ktorá už požiadala svojho výrobného partnera, spoločnosť Foxconn, aby presunul časť svojej výrobnej kapacity iPhonu 14 na iPhonu 14 Pro, čím sa snaží v čo najkratšom čase uspokojiť dopyt po extrémne žiadanom prémiovom modeli.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here