iPhone 15 Pro Max prišiel v roku 2023 s revolučným dizajnom, ktorý využíva po prvýkrát v histórii titánový rám. Jeho hlavnou výhodou je výrazne nižšia váha v porovnaní s nehrdzavejúcou oceľou, ale tiež vyššia odolnosť. Minimálne tak to tvrdí spoločnosť Apple. Veľký nezávislý test však ukazuje presný opak.

Známy youtuber JerryRigEverything si zobral na paškál iPhone 15 Pro Max, ktorý sa začal predávať len koncom minulého týždňa. Toto zariadenie sa spolieha na titán triedy 5, ktorý by mal odolať aj tvrdším pádom na zem a nepríjemným nehodám. Zdá sa však, že ak si plánujete kúpiť tohtoročnú vlajkovú loď, mali by ste si k nej zaobstarať aj kvalitné puzdro, alebo aspoň poistenie. Z Jerryho videa je totiž jasné, že zariadeniu stačí skutočne málo na to, aby sa škaredo rozbilo. Dokonca je to po prvýkrát za uplynulých 10 rokov, čo iPhone testom odolnosti neprešiel.

Začnime displejom, ktorý síce využíva ochranu Ceramic Shield, no tá nezaručuje odolnosť voči škrabancom, ale skôr prasklinám po pádoch. Prvé stopy po ryhách sa začali objavovať už na šiestom stupni moshovej stupnice, čo môžeme považovať za štandard. Výraznejšie ryhy tu potom boli badateľné pri stupni číslo sedem. Jerry však zdôraznil, že sa mu zdá nový displej o čosi odolnejší než ten, ktorý doteraz využíval iPhone 14 Pro Max. Išlo, ale len o subjektívny pocit.

Úplne naopak potom zariadenie dopadlo pri teste ohybnosti. Ako iste viete, spoločnosť Apple si už nechce prejsť znova kauzou bendgate, ktorú v roku 2014 vyvolal iPhone 6 Plus a preto si dáva veľký pozor na kvalitu svojich zariadení. Vyzerá to, ale tak, že v roku 2023 to technici mierne podcenili.

Trvalo totiž iba 5 sekúnd, kým sa pri silnejšom tlaku zo zadnej časti zariadenia ozvalo prasknutie, čo malo za následok kompletné rozbitie zadného skla vrátane časti, ktorá sa nachádza medzi zadnými kamerami. Aspoň, že výmena tohto dielu je vďaka prepracovanej konštrukcii zhruba o polovicu lacnejšia, než pri iPhone 14 Pro Max.

iPhone 15 Pro je úplne v poriadku 

Pomerne veľkou zaujímavosťou je aj to, ako dopadol menší 6,1″ brat vlajkového iPhonu 15 Pro Max. Pokiaľ totiž máte záujem o kompaktnejšie prevedenie jedného z najlepších smartfónov na svete, nemusíte sa obávať žiadnych takýchto problémov.

Zariadenie sa objavilo na konci videa, kde ho Jerry otestoval úplne rovnakým spôsobom, no jeho zadné matné sklo silnému tlaku nepodľahlo. Dá sa teda povedať, že väčší model je opäť krehkejší a majitelia si budú musieť dávať väčší pozor na to, ako so svojim iPhonom manipulujú. Môže totiž stačiť aj malá nehoda a škaredá prasklina bude na svete. A to predsa nikto nechce…

Prečítajte si tiež  Huawei FreeBuds 5i sú v zľave. Technológiami kopírujú AirPods Pro, no cena je úplne iná

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -