Pokiaľ si kupujete akékoľvek zariadenie od spoločnosti Apple, automaticky očakávate dodržanie určitých kvalitatívnych štandardov. Platí to najmä pri smartfóne, ktorého cena štartuje na úrovni 1 299 €. Ako sa však zdá, ani iPhone 14 Pro / 14 Pro Max nie je celkom dokonalý.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Dôkazom sú problémy, s ktorými sa stretávajú používatelia po celom svete a veríme, že sa medzičasom objavili aj u značného počtu slovenských používateľov. Aby sme to upresnili, displej na iPhone 14 Pro / 14 Pro Max niekedy po prebudení nefunguje správne.

Namiesto informácií, ktoré od neho požadujete zobrazuje len horizontálne tenké čiary, ktoré pôsobia tak, ako by bola zobrazovacia jednotka poškodená. Nepomáha tvrdý reštart a ani obnovenia zariadenia do továrenských nastavení.

Zvláštna chyba na iPhone 14 Pro / 14 Pro Max za 1 299 €

iPhone 14 Pro problém s displejom čiary always-on
Zdroj: Reddit / LastOutlaw

Podľa príspevku na sociálnej sieti Reddit sa to nedeje stále, ale iba niekedy. Každopádne ide o dosť otravnú chybu, ktorá by sa na telefóne za 1 299 € určite objavovať nemala. Ani Apple však nie je dokonalé.

Používatelia uvádzajú, že sa s nedostatkom stretávajú už dlhšiu dobu a chybu sa nepodarilo vyriešiť ani prostredníctvom aktualizácie na najnovší operačný systém iOS 16.2, ktorý vyšiel minulý týždeň.

Ľudia uvádzajú, že chyba sa začala prejavovať po tom, ako na svojom iPhone 14 Pro / 14 Pro Max deaktivovali funkciu Always-on displeja. Pokiaľ bola zapnutá, všetko fungovalo normálne.

Diagnostika od Apple nenašla žiaden problém 

iPhone 14 Pro problém s displejom čiary always-on
Zdroj: Macrumors / Infernoqt

Niektorí používatelia dokonca zašli aj do Apple Store, aby technici napojili ich iPhone na diagnostický nástroj. A aj keď ide o evidentnú chybu zariadenia, podľa všetkého nesúvisí s hardvérom ale softvérom, nakoľko diagnostika neodhalila žiadne anomálie.

Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať a či sa s chybou budú stretávať aj ďalší používatelia. Ak sa to však týka aj vás, momentálne vám nezostáva nič iné ako čakať. Je pravdepodobné, že sa k tomu Apple už čoskoro vyjadrí.

Do komentára nám napíšte, či ste sa s niečím podobným stretli aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -