Spoločnosť Apple už niekoľko týždňov predáva nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, ktorých najväčšie výhody skrýva zadný fotoaparát a kamera.

O tom, že toto zariadenie ukážkovo fotí už asi viete. Rovnako tak ste sa mohli pozrieť na porovnanie klasického a akčného režimu. Dnes si však ukážeme niečo celkom iné.

Pozrieme sa na to, ako sa líši trojica formátov, do ktorých zvláda iPhone 14 Pro Max natáčať video. Dopredu upozorníme, že minimálne jeden z nich s názvom „ProRes“ je označený predovšetkým pre profesionálov a bežný človek v podstate ani nemá dôvod na to, aby doň natáčal video.

Jeho najväčším benefitom je, že dokáže pracovať len s veľmi malou kompresiou, čo prináša maximálnu možnú kvalitu a rozšírené možnosti úprav v rámci postprodukcie.

Negatívnou stránkou veci je však obrovský tlak na úložisko, ktoré sa pri takýchto videách zaplní v podstate už behom niekoľkých desiatok minút. Len pre predstavu, jediná minúta ProRes videa má v 4K rozlíšení zhruba 6 GB.

Z nášho pohľadu bude pre vás omnoho zaujímavejšie využitie 4K Cinematic režimu, s ktorým vytvoríte nádherne stabilizované zábery, ktoré sú špeciálne upravené pre oživenie farieb. Vo výsledku zvláda iPhone 14 Pro Max doslova až neuveriteľné veci. Presvedčiť sa o tom môžete aj sami vo videu nižšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone X vs. Samsung Galaxy S8 - skúška ohňom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here