Spoločnosť Apple už niekoľko týždňov predáva nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, ktorých najväčšie výhody skrýva zadný fotoaparát a kamera.

O tom, že toto zariadenie ukážkovo fotí už asi viete. Rovnako tak ste sa mohli pozrieť na porovnanie klasického a akčného režimu. Dnes si však ukážeme niečo celkom iné.

- Reklama -

Pozrieme sa na to, ako sa líši trojica formátov, do ktorých zvláda iPhone 14 Pro Max natáčať video. Dopredu upozorníme, že minimálne jeden z nich s názvom „ProRes“ je označený predovšetkým pre profesionálov a bežný človek v podstate ani nemá dôvod na to, aby doň natáčal video.

Jeho najväčším benefitom je, že dokáže pracovať len s veľmi malou kompresiou, čo prináša maximálnu možnú kvalitu a rozšírené možnosti úprav v rámci postprodukcie.

Negatívnou stránkou veci je však obrovský tlak na úložisko, ktoré sa pri takýchto videách zaplní v podstate už behom niekoľkých desiatok minút. Len pre predstavu, jediná minúta ProRes videa má v 4K rozlíšení zhruba 6 GB.

Z nášho pohľadu bude pre vás omnoho zaujímavejšie využitie 4K Cinematic režimu, s ktorým vytvoríte nádherne stabilizované zábery, ktoré sú špeciálne upravené pre oživenie farieb. Vo výsledku zvláda iPhone 14 Pro Max doslova až neuveriteľné veci. Presvedčiť sa o tom môžete aj sami vo videu nižšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -