Apple predstavilo nový iPhone 14 Pro Max, ktorý ponúka zásadné vylepšenia zadnej kamery. Konkurenčný Samsung sa, ale z toho doslova smeje a vo svojich marketingových aktivitách tvrdí, že ho technologický gigant z Cupertina stále nedobehol. Je to ale pravda? Na túto otázku si odpovieme v tomto článku.

V prvom rade si treba uvedomiť, že aj keď sú tieto smartfóny konkurenčné, každý využíva trochu iné technológie. Zatiaľ čo Samsung sa spolieha na extrémne vysoké, až 108 Mpx rozlíšenie a šialený zoom, Apple preferuje kvalitnejšie videá a konzistentnejšie zábery.

To v praxi znamená, že sa nedá s určitosťou povedať, ktoré zariadenie je v tomto smere lepšie. Všetko záleží od preferencií používateľa.

Samsung Galaxy S22 Ultra má krajší zoom a lepší dynamický rozsah. iPhone 14 Pro Max vyhráva inde

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 14 Pro Max foto a video test. Ktorý je lepší?
Zdroj: YouTube / SuperSaf

YouTuber SuperSaf porovnal najnovší Samsung Galaxy S22 Ultra a iPhone 14 Pro Max. Jeho foto + video test je skutočne rozsiahly a vyskúšal v ňom každý aspekt jedného či druhého zariadenia.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Podľa jeho vlastných slov sú oba produkty na vrchole toho, čo v súčasnosti môžete v ponuke smartfónov získať. Samsung skončil na prvom mieste v otázke zoomu (priblíženia), za čím stojí špeciálny periskopický objektív.

Rovnako tak si juhokórejský gigant viedol lepšie v oblasti dynamického rozsahu a podľa youtubera má nádherné portrétne zábery s perfektným vyrezávaním objektov a rozmazávaním pozadia za nimi.

Naopak, jeho rival iPhone 14 Pro Max fotí o čosi konzistentnejšie a dosahuje lepšie výsledky v horších svetelných podmienkach.

To prekvapivo platí aj pre teleobjektív. Zároveň má k dispozícii väčší rozsah možností pri fotení portrétov a celé to uzatvára bezkonkurenčným videom, ktoré má okrem dôveryhodného filmového režimu aj fantastickú stabilizáciu obrazu.

Ktoré zariadenie si teda kúpiť? 

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 14 Pro Max foto a video test. Ktorý je lepší?
Zdroj: YouTube / SuperSaf

Už z vyššie uvedeného je asi jasné, že neexistuje priama odpoveď na otázku, ktorý zo smartfónov fotí lepšie alebo horšie. Každé zariadenie má niečo do seba a je to len otázkou vašich vlastných preferencií, ktoré si napokon vyberiete.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Niekomu môže viac vyhovovať bezpečnejší a jednoduchší iOS, zatiaľ čo iní používatelia preferujú otvorenosť operačného systému Android.

Ak však chcete fotiť do diaľky, prípadne si potrpíte na dokonalom dynamickom rozsahu, lepšou voľbou bude Samsung. Pre tých, ktorí natáčajú videa, prípadne chcú fotiť aj v tme je tu pripravený iPhone 14 Pro Max.

Dajte nám vedieť do komentára, ktoré zariadenie sa viac páči vám.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -