Spoločnosť Apple sa v posledných rokoch sústreďuje na vývoj čo najodolnejších smartfónov, ktoré dokážu prežiť aj drsnejšie zaobchádzanie. Všetko to začalo v roku 2016, keď prišiel na trh prvý vode odolný iPhone 7, ktorý spĺňal normu IP67. Neskôr v roku 2020 Apple predstavilo oveľa modernejší iPhone 12 s hranatým telom a ochranou displeja Ceramic Shield, ktorý by mal byť extrémne odolný voči nárazom.

Dnes sa môžete pozrieť na porovnanie poslednej generácie iPhonu 14 Pro Max s najnovším Samsungom Galaxy S23 Ultra, ktorý bol predstavený len začiatkom februára. Juhokórejský smartfón sa na Slovensku predáva od 1 182 €, takže je o zhruba 33 € lacnejší, ako spomínaný iPhone 14 Pro Max, ktorý sa na Slovensku predáva od 1 215 €. Ani v jednom prípade však nejde o lacné zariadenie a tak sa od oboch testovacích kúskov očakáva vysoká odolnosť.

Samotný Samsung Galaxy S23 Ultra má v tomto prípade na papieri výhodu, nakoľko dostal ako prvý smartfón na svete najmodernejšie sklo Gorilla Glass Victus 2, ktoré by ho malo ochrániť aj pred tými najtvrdšími pádmi.

Ako sa však ukazuje, Apple s jeho Ceramic Shieldom dokáže displej ochrániť o niečo lepšie, pričom táto technológia je na trhu už tretí rok. Na druhej strane, vo výsledku testu to iPhonu žiaľ nepomohlo, pretože Samsung dosiahol skóre 38 bodov a iPhone „iba“ 36 bodov.

Hlavným dôvodom je zadná časť zariadenia, ktorá je vyrobená z matného skla a už po prvom páde sa škaredo rozbila. Celý test nájdete vo videu pod týmto odstavcom. A aby sa vám nestalo nič podobné, na www.Loopi.sk nájdete množstvo príslušenstva, ktoré váš iPhone 14 ochráni na 100 %. Odporúčame najmä transparentné silikónové kryty za 14,99 €, v ktorých sa nestratia ani pekné tvary smartfónu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Facebook bude mať "Dark Mode" aj vo svojej aplikácii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -