Spoločnosť Apple minulý rok predstavila v iPhone 14 funkciu, ktorá už viackrát zachraňovala ľudské životy. Aj keď môže niekto považovať núdzové SOS volania za zbytočnosť, nikdy neviete, kedy sa dostanete do zlej situácie. Presvedčila sa o tom aj rodina, ktorá zostala uväznená na ostrove Maui na Hawai počas požiarov. Ako píše Appleinsider, situáciu skomplikovala nefunkčná mobilná sieť.

Päťčlenná rodina sa vraj nachádzala vo vozidle, keď sa v ich okolí rozšíril požiar, ktorý skomplikoval viditeľnosť. Príspevok, ktorý zdieľal na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) Michael Miraflor videlo za krátky čas rekordné množstvo ľudí. Našťastie mal jeden z členov rodiny najnovší iPhone 14, ktorý sa dokáže spojiť v rámci núdzových SOS volaní priamo so satelitom. A to celej posádke zachránilo život.

Nižšie nájdete celú textovú komunikáciu, ktorá prebehla medzi používateľom a záchrannou službou. Ako môžete vidieť sami, ľudia boli okamžite vyzvaní k tomu, aby opísali svoju situáciu a ďalšie podrobnosti o osobách, ktoré sa taktiež nachádzali vo vozidle.

Záchrana života iPhone 14
Zdroj: Michael Miraflor / X

Záchranári sa vďaka tomu vedia lepšie pripraviť na celú záchrannú akciu a zároveň posúdiť situáciu. Podľa príspevku je jasné, že pomoc dorazila na miesto už približne za 30 minút a záchrana rodiny z bieleho vanu bola úspešná.

Nutné je však zmieniť, že satelitné SOS volania sú zatiaľ dostupné len vo vybraných krajinách a Slovensko medzi ne nepatrí. Ak však máte iPhone 14 / 14 Pro, alebo inteligentné hodinky Apple Watch Ultra, táto funkcia môže byť aj v našej krajine spustená v nasledujúcom období. Nájdete ju už napríklad aj v susednom Rakúsku.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 príde v novej farbe. Apple ju predstaví už o týždeň a my poznáme podrobnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -