Spoločnosť Apple dnes predstavila nový iPhone 15, ktorý prišiel v štyroch samostatných verziách. Pred eventom Wonderlust sa objavili informácie, že tieto smartfóny dostanú väčšie akumulátory a minimálne verzie „Pro“ aj úspornejší procesor, vďaka ktorému budú schopné vydržať na jedno nabitie dlhšie, než iPhone 14. Ako to však dopadlo?

Presné kapacity batérií v mAh zatiaľ síce nepoznáme, nakoľko to nie je údaj, s ktorým sa spoločnosť Apple chváli na svojich internetových stránkach, no firma zverejnila aspoň výdrž batérie v hodinách. A aj keď sme očakávali výrazné zlepšenie, celkom prekvapivo sme sa ho prakticky vôbec nedočkali. Každý iPhone 15 by mal zvládnuť fungovať na jedno nabitie úplne rovnako dlhý čas, ako iPhone 14 z minulého roka.

Toto všetko platí aj napriek tomu, že procesor A17 Bionic je výrazne energeticky úspornejší, ako minuloročný čip A16 Bionic, ktorý dnes používa dostupnejší iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Len tak mimochodom, aj ten by mal predstavovať posun oproti čipu A15 Bionic z predminulého roka…

No a aká je teda výdrž batérie jednotlivých modelov podľa spoločnosti Apple? Aj keď sa papierovo nezvýšila, stále ide o skvelé hodnoty, ktoré zaručene zahanbia nejedného konkurenta.

Na druhej strane to tiež ešte neznamená, že iPhone 15 a iPhone 15 Pro nedostali väčšie akumulátory. Na tieto informácie si len budeme musieť počkať. Tu sú zatiaľ presné dáta:

  • iPhone 15: 20 hodín
  • iPhone 15 Plus: 26 hodín
  • iPhone 15 Pro: 23 hodín
  • iPhone 15 Pro Max: 29 hodín

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Klávesnica pre iPad za 399€ "žerie" veľa baterky. Sťažujú sa používatelia.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -