Do predstavenia modelového radu iPhone 15 zostáva ešte niekoľko mesiacov. Úniky a odhady týkajúce sa špecifikácií a funkcií smartfónov preto stále pribúdajú. Najnovšie sa na internete objavila správa, ktorá pojednáva o upgrade, ktorý poteší azda každého záujemcu o nový iPhone.

Apple má v pláne uviesť na trh smartfóny s výrazne väčšími batériami. Ako prvý prišiel s touto informáciou portál IT Home, ktorý sa odvoláva na úniky z dodávateľského reťazca, konkrétne na spoločnosť Foxconn (firma, ktorá montuje pre spoločnosť Apple iPhony).

Podľa týchto informácií si každý z nových modelov výrazne polepší vo výdrži batérie. Konkrétne bude mať iPhone 15 o 18 % väčšiu batériu, iPhone 15 Plus a iPhone 15 Pro o 14 % väčšiu batériu a iPhone 15 Pro Max o 12 % väčšiu batériu. Presné zmeny kapacity sú zobrazené v nižšie uvedenej tabuľke.

Batéria v iPhone 15 vám vydrží výrazne dlhšie 

Ak sa tieto informácie stanú skutočnosťou, bude to znamenať, že iPhone 15 Plus by ešte viac zvýšil svoj náskok v kapacite batérie pred iPhonom 15 Pro Max, zatiaľ čo iPhone 15 Pro zostane aj naďalej zariadením s najmenším akumulátorom.

iPhone 15 kapacita batérie
Zdroj: MacRumors

Je dôležité zdôrazniť, že zatiaľ nejde o oficiálnu informáciu, preto tieto zistenia treba brať s určitou rezervou. Údajné kapacity sa však zdajú byť hodnoverné, najmä vzhľadom na skutočnosť, že tohtoročné modely iPhonu majú byť o niečo hrubšie. To poskytne viac vnútorného priestoru pre väčšie akumulátory a celkové prerozdelenie komponentov.

Vzhľadom na zlepšenie účinnosti čipov A16 a A17 Bionic sa zdá veľmi pravdepodobné, že celý rad iPhonov by sa tento rok mohol pochváliť zásadným zlepšením výdrže batérie, ktoré môže predstavovať 15 – 25 % v závislosti od modelu.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie zásadné dizajnové a funkčné zmeny. Prezradili ich uniknuté obaly

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -