Aj keď sa to nezdá, od predstavenia iPhonu 14 už prešiel skoro rok. Od tej doby sme sa stretli s nespočetným množstvom únikov a klebiet, ktoré nám dennodenne prezrádzajú, čo prinesie nástupca s označením iPhone 15. Podľa informácií 9to5mac už poznáme aj jeho oficiálny dátum predstavenia.

Technologický gigant na september plánuje veľký event, v rámci ktorého neuvidíme len iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj napríklad Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2 či možno iPad mini 7. generácie. Je teda jasné, že pôjde o pomerne veľkú mediálnu udalosť, ktorá si zaslúži pozornosť fanúšikov značky.

No a kedy ku nej dôjde? Aj keď oficiálny dátum zatiaľ oznámený nebol, spoločnosť 9to5mac sa dopracovala k informácií, že americkí mobilní operátori už žiadali svojich zamestnancov, aby si na jeden zo septembrových dní nebrali voľná kvôli veľkému oznámeniu nových smartfónov. Ide o 13. september 2023.

iPhone 15 deň spustenia predaja 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Hans

A hoci to nevyhnutné neznamená, že hovoríme o spoločnosti Apple, vzhľadom na okolnosti a termín je viac ako pravdepodobné, že iPhone 15 príde na trh už 13. septembra 2023. Je to totiž streda, kedy tento technologický gigant zvykne organizovať svoje udalosti.

Predobjednávky na smartfóny by potom mohli odštartovať v piatok 15. septembra a zariadenia môžu byť oficiálne dostupné o týždeň neskôr, 22. septembra 2023.

Len pre porovnanie, iPhone 14 minulý rok bol predstavený 7. septembra, predobjednávky odštartovali 9. septembra a zariadenie sa ocitlo v obchodoch 16. septembra. Apple teda harmonogram v roku 2023 posunie približne o týždeň.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Rovnako sa môže stať, že spomínaného 22. septembra 2023 nebudú k dispozícii všetky zariadenia pre všetkých používateľov. Aj minulý rok sme boli svedkami situácie, kedy sa iPhone 14 Plus začal predávať výrazne neskôr, až 7. októbra 2022.

iPhone 15 v kocke 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Podľa únikov spoločnosť Apple predstaví v roku 2023 nový iPhone 15 s mierne zaoblenými okrajmi a tenšími rámčekmi okolo displeja. Každé zariadenie by už malo mať Dynamic Island či USB-C. Len prémiované verzie Pro by však mali ponúkať vyššie prenosové rýchlosti Thunderbolt 3.

Rovnako sa očakáva, že drahšie smartfóny už nebudú mať nerezový, ale titánový rám. Lacnejší iPhone 15 sa bude naďalej spoliehať na hliník.

iPhone 15
Zdroj: Appleinsider

Ak si zaobstaráte iPhone 15 a iPhone 15 Plus, tešiť sa môžete na starší, no stále extrémne výkonný procesor A16 Bionic (4 nm). V prípade modelov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max bude prítomný modernejší čip A17 Bionic (3 nm). Zlepšenia sa dočkajú aj akumulátory, či zadné fotoaparáty. iPhone 15 Pro Max by mal mať dokonca periskopický objektív.

Prečítajte si tiež  Po 11 rokoch Apple ukončuje Single of the Weeks!

Pri tomto však treba rátať aj so zvýšenou cenou. Na iPhone 15 a iPhone 15 Plus sa to síce nijako neodrazí, no ak si kúpite iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, počítajte s príplatkom na úrovni 150 €, respektíve 250 €.

V prípade vlajkových lodí by už základ malo tvoriť 256 GB úložisko, čo bude také malé „bolestné“ za zdražovanie zo strany spoločnosti Apple. Tak čo, tešíte sa na iPhone 15?

Loopi Eco Case
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -