Spoločnosť Apple predstavila v roku na evente Wonderlust iPhone 15 Pro Max, ktorému sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku. Ako už iste viete, zariadenie napokon nedostalo periskopický objektív, ale Apple vylepšilo optický zoom prostredníctvom klasického teleobjektívu s prepracovanými schopnosťami. Vďaka tomu ponúka očakávané vlastnosti.

Zatiaľ čo základný iPhone 15 Pro so 6,1″ displejom má k dispozícii klasický 3x zoom rovnako, ako jeho predchodca, ak si zaobstaráte iPhone 15 Pro Max so 6,7″ displejom, tešiť sa môžete na úplne nový teleobjektív, ktorý využíva štvorhranný dizajn a sprostredkúva 5x optický zoom. Je to zatiaľ najlepšie priblíženie, aké sme kedy mohli v iPhone vidieť. Posúva totiž aj digitálny zoom a to z doterajšej maximálnej hodnoty 15x až na 25x. Aj tak to žiaľ nestačí.

Aj keď spoločnosť Apple urobila kus práce na svojich fotoaparátoch, v tejto jednej oblasti stále zaostáva za konkurenciou a nikto netuší, prečo sa to nesnaží zmeniť. Len pre porovnanie, kým iPhone 15 Pro Max ponúka 5X / 25x zoom, Samsung Galaxy S23 Ultra má k dispozícii 10x / 100 x Space Zoom. Zachytiť s nim dokážete detaily, ktoré sú od vás vzdialené až 100 metrov!

Sofistikovanejšiu technológiu má dokonca aj Google Pixel 7 Pro, ktorý sa taktiež spolieha na 5x optický zoom, no ten digitálny s názvom „Super Res Zoom“ dáva k dispozícii až 30x priblíženie.

Dôležitý je optický zoom. Apple o ten digitálny neprejavuje záujem 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Nebudeme si klamať, spoločnosť Apple zrejme nikdy nelákalo ponúkať čo najvyšší digitálny zoom, pretože jeho softvérová kvalita je slabá a ľudia ho aj tak veľmi nepoužívajú.

Výrobca sa na miesto toho vždy radšej zameriaval na optický zoom, ktorý poskytuje ostrý a jasný obraz pomocou hardvéru fotoaparátu. Škoda len, že ani v roku 2023 na to spolčonosť Apple nenašla tie správne komponenty.

Výhodou pre iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max je však aspoň to, že hlavný 48 Mpx fotoaparát prešiel veľkou zmenou, v rámci ktorej dostal väčší snímač so schopnosťou prepúšťať viac svetla. Takisto si na ňom používateľ môže nastaviť ohniskovú vzdialenosť 24 mm, 28 mm a 35 mm. Toto ocenia najmä profesionáli.

Apple napokon dodáva, že v zariadení je tiež aktualizovaný 13 mm ultraširokouhlý fotoaparát a optická stabilizácia obrazu s posunom snímača druhej generácie. Vďaka tomu nebudú žiadne zábery zachytené na iPhone 15 Pro ani trochu roztrasené.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 je najpredávanejším 5G smarfónom na svete
iPhone 15
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -