Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov na celom svete. Aj preto sú jej nároky na kvalitu výroby a jednotlivých komponentov až nadštandardne vysoké. Napriek tomu sa z času na čas objavia problémy, ktoré sú riešené buď skrz výmenné programy alebo v rámci klasickej záruky.

Presne to je prípad najnovšieho problému, ktorý má iPhone 15 Pro Max a možno aj menší iPhone 15 Pro. Ako informuje leaker Tarun Vats vo svojom príspevku na sociálnej sieti X (bývalý Twitter), v diskusných fórach sa objavilo niekoľko majiteľov tohto smartfónu, ktorým sa na OLED displejoch objavili nepekné vypálené stopy. Pokiaľ sledujete svet okolo spoločnosti Apple dlhodobo, určite viete, že podobným problémom trpel minulý rok aj iPhone 14 Pro / 14 Pro Max.

Práve v týchto zariadeniach výrobca po prvýkrát použil technológie ProMotion (120 Hz) a Always-on. Rovnaký displej sa v skoro nezmenenej podobe ocitol aj v tohtoročnom iPhone 15 Pro, respektíve iPhone 15 Pro Max. A aj keď to vôbec neznie dobre, podľa všetkého sa nemusíte bať prípadných problémov.

iPhone 15 Pro Max je po opravných aktualizáciách spoľahlivý 

iPhone 15 Pro Max vypálený OLED displej
Tarun Vats

Príspevkov o vypálenom OLED displeji v iPhone 15 Pro Max je v súčasnosti tak málo, že sa zatiaľ nedá hovoriť o žiadnej mediálnej kauze. Netreba totiž zabúdať, že spoločnosť Apple už vyrobila milióny kusov tohto zariadenia, ktoré dodala zákazníkov.

Ak pár desiatok z nich pociťuje problémy s vypáleným OLED displejom, určite to nie je žiaden dôvod na obavy. Určitá chybovosť sa pri výrobe objavuje, aj keď si na to dávajú dodávatelia pozor.

iPhone 15 Pro Max vypálený OLED displej
Zdroj: X / Tarun Vats
iPhone 15 Pro Max vypálený OLED displej
Tarun Vats

Ak sa niečo podobné čistou náhodou objavilo aj na vašom iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, jediné čo treba urobiť je toto zariadenie zaniesť na reklamáciu, kde vám bude buď vymenený displej alebo rovno celý kus smartfónu.

My sami využívame iPhony s OLED displejom a pokiaľ je to možné, máme na nich aktívnu aj funkciu Always-on. Nikdy sme sa však nestretli s vypáleným OLED displejom, maximálne sa sem tam objavil nejaký ten nefunkčný pixel – ktorý nám bol, ale na záruku vždy vymenený.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 má s 5G až o 20% horšiu výdrž batérie v porovnaní so 4G.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -