Spoločnosť Apple predstavila v roku 2023 iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktorý ponúka rám vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Technologický gigant z Cupertina tvrdí, že vďaka novej konštrukcii je zariadenie nielen ľahšie, ale aj odolnejšie. Je to však pravda? Prvé drop testy, ktoré ho porovnávajú so Samsungom Galaxy S23 Ultra ukazujú niečo iné.

YouTube kanál PhoneBuff natočil video, v ktorom porovnal odolnosť iPhonu 15 Pro Max s odolnosťou jeho najväčšieho konkurenta, Samsungu Galaxy S23 Ultra. Obe zariadenia boli preverené v rámci viacerých pádov a obe žiaľ nedopadli najlepšie. Už pri prvom pokuse sa iPhone 15 Pro Max aj Samsung Galaxy S23 Ultra rozbili, no objektívne treba skonštatovať, že práve iPhone to schytal viac.

V ďalších testoch došlo ku zaujímavým poznatkom, medzi ktorými bol napríklad aj vznik iskry po kontakte titánu so spevneným podkladom. Autor videa pri tejto príležitosti spomenul, že nič podobné ešte nikdy predtým nevidel.

Titán je menej náchylný na oderky. Sklá však dostatočne nechráni 

iPhone 15 Pro vs Samsung S23 Ultra
Zdroj: YouTube / PhoneBuff (snímka obrazovky)

Zaujímavým poznatkom bolo, že zatiaľ čo na hliníkovom ráme Samsungu sa rýchlejšie vyskytli nepekné oderky, iPhone 15 Pro Max s titánovou konštrukciou nemal v porovnaní s tým skoro žiadne viditeľné poškodenie. Na druhej strane, sklo v jeho zadnej časti sa žiaľ rozpadávalo až neprimerane rýchlo.

Čo sa týka displeja, aj v tomto smere neobstál ani jeden z testovaných smartfónov, hoci vo videu môžeme počuť, že poškodenie na iPhone bolo menej výrazné než na Samsungu.

Druhým dychom však počujeme, že časy okolo roku 2020, keď vyšiel iPhone 12, ktorý sa skoro nedal rozbiť sú dávno preč. Dnešné moderné modely sú žiaľ krehké a viac náchylné na poškodenie, za čo môžu pravdepodobne zmeny v konštrukcii, tenšie rámiky a tiež mierne zaoblené hrany.

No a výsledok? Aj keď to bolo relatívne tesné, pomyselnú korunu si na hlavu nemôže nasadiť iPhone 15 Pro, ktorý dosiahol 37 bodov, ale Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý si počas testu na svoje konto pripísal 39 bodov.

Je zvláštne, že aj keď sa telefóny tvária ako odolné, v skutočnosti ich môže totálne zničiť jeden nevinný pád na tvrdší podklad. Toto sa výrobcom veru nepodarilo…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M2 je po zľave dostupný za super cenu. Konečne sa jeho nákup oplatí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -