1iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra v teste rýchlosti

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra v teste rýchlosti: Kto bude víťazom?
Zdroj: YouTube / PhoneBuff

V prvom rade treba uviesť, že YouTube kanál odviedol fantastickú robotu v objektivite testu. Používal pri ňom robota, ktorý promptne reagoval a férovo spúšťal všetky aplikácie a procesy úplne rovnakou rýchlosťou. Odstránila sa tak možná chybovosť v rámci ľudského faktora.

Samotný test sa išiel tak, ako vždy na dve kolá. V tom prvom boli spúšťané všetky apky po prvýkrát a v tom druhom, zameranom na výkon operačnej pamäte RAM boli otvárané znovu, no tentokrát z multitaskingu.

Ako už asi tušíte, spoločnosť Apple bola v tomto porovnaní víťazom no prekvapivé je, že nie až tak jednoznačným. Zatiaľ čo iPhone 15 Pro Max dokončil prvé kolo za 1:58.5 sekundy, Samsung Galaxy S23 Ultra na to potreboval 2:00.49 sekundy. Hovoríme tu tak len o dvoj-sekundovom rozdiele, ktorý je pri dvojminútovom teste úplne zanedbateľný.

Prečítajte si tiež  Číňania zlomia rekordy. Vďaka 260 W nabíjaniu sa baterka dostane na 100 % za menej ako 10 minút

A aj keď má Samsung Galaxy S23 Ultra viac RAM, čo mu len tak mimochodom v minulosti pomohlo tento súboj vyhrať, v roku 2023 sa šťastie naklonilo práve na spoločnosť Apple, ktorej iPhone 15 Pro Max si urobil v teste ešte väčší náskok a druhé kolo ukončil s časom 2:45.40, zatiaľ čo Samsung sa zastavil na čase 2:49.50.

Aj tak si však myslíme, že ide v oboch prípadoch o fantastický výsledok a Samsung určite nemôžeme označiť za pomalý smartfón. Práve naopak. Napriek tomu, akú mal pred sebou konkurenciu sa dokázal držať až prekvapivo dobre. Čo si o tom myslíte vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
Ďalšie