2iPhone 15 Pro Max má neuveriteľne výkonný čip A17 Pro 

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra v teste rýchlosti: Kto bude víťazom?
Zdroj: YouTube / PhoneBuff

Spoločnosť Apple predstavila v roku 2023 iPhone 15 Pro Max, o ktorom sa hovorí ako o najvýkonnejšom smartfóne na svete. Všetko má na svedomí revolučný procesor A17 Pro, ktorý je vyrábaný spoločnosťou TSMC za pomoci 3 nm výrobného procesu a ponúka šesťjadrové CPU, šesťjadrové GPU a 8 GB RAM.

Čerešničkou na torte je prítomnosť hardvérového Ray Tracingu, ktorý je až 4x rýchlejší, ako jeho softvérová verzia. Spoločnosť Apple sa pri predstavení tohto zariadenia chválila, že na ňom používatelia budú môcť hrať konzolové hry. Spomenúť môžeme také tituly, ako Resident Evil Village (2021), remake Resident Evil 4 (2023), Death Stranding (2019) či dokonca Assassin’s Creed Mirage (2023).

A aj keď je pravda, že toto zariadenie aktuálne trpí na problémy s prehrievaním, spoločnosť Apple zdôrazňuje, že ide len o softvérovú chybu a pokúsi sa ju napraviť príchodom najnovšej aktualizácie, ktorou by mohla byť verzia systému iOS 17.0.3.

Odhliadnuc od problémov to vyzerá tak, že sa na tento čip nebude chytať žiaden konkurent. Potvrdili to koniec koncov aj benchmark testy, ktoré boli zverejnené pred pár týždňami. Tie však odkryli výkon iba v číslach, nie v praxi. Aj preto urobil oveľa objektívnejší test youtube kanál PhoneBuff.

Ten vzal iPhone 15 Pro Max a Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý využíva konkurenčnú platformu Android a spolieha sa na procesor od spoločnosti Qualcomm s označením Snapdragon 8 Gen 2.

Tento čip má až osem jadier a spolieha sa na výkonnú grafiku Qualcomm Adreno 740 spolu s 12 GB RAM. Ako teda dopadne súboj rivalov? Dozviete sa na ďalšej strane →

Späť