Ešte začiatkom mesiaca sme vás informovali, že kapacita batérie v iPhone 15 výrazne narastie. Spoločnosť Apple má pri svojej novinke použiť špeciálnu technológiu z elektromobilov, vďaka ktorej ju bude možné aj rýchlejšie dobíjať.

Dnešný únik v podstate koreluje s tým posledným a objavil sa na sociálnej sieti Weibo. Každý jeden model si výrazne polepší a k lepším výsledkom dopomôžu aj úspornejšie procesory A16 Bionic (iPhone 15 / iPhone 15 Plus) a A17 Bionic (iPhone 15 Pro / iPhone 15 Pro Max). Konkurencia proti tomu zrejme nebude mať šancu.

Kapacity akumulátorov sa budú zväčšovať od 11 % do 15 %, pričom ku týmto číslam treba prirátať spomínané efektívnejšie čipy. Vo výsledku sa tak môže stať, že priemerný iPhone 15 bude mať pokojne aj o 20 – 25 % lepšiu výdrž, než minuloročný iPhone 14. To by bol úplný „game changer„.

Aby ste v tom mali lepší prehľad, pripravili sme si pre vás jednoduchý zoznam nižšie spolu s presnými kapacitami. Hodnota v percentách vyjadruje rozdiel v kapacite v porovnaní s minuloročným iPhonom 14.

Kapacita batérie iPhone 15: 

  • Kapacita batérie iPhone 15 – 3 877 mAh (+ 15 %)
  • Kapacita batérie iPhone 15 Plus – 4 912 mAh (+ 12 %)
  • Kapacita batérie iPhone 15 Pro – 3 650 mAh (+ 12 %)
  • Kapacita batérie iPhone 15 Pro Max – 4 852 mAh (+ 11 %)

Kapacita batérie iPhone 14: 

  • Kapacita batérie iPhone 14 – 3 279 mAh
  • Kapacita batérie iPhone 14 Plus – 4 325 mAh
  • Kapacita batérie iPhone 14 Pro – 3 200 mAh
  • Kapacita batérie iPhone 14 Pro Max – 4 323 mAh

Ako môžete vidieť sami, očakávaný nárast v kapacite je pomerne brutálny a pravdepodobne sa to negatívne podpíše aj na celkovej váhe či rozmeroch iPhonu 15.

Na druhej strane, všetky telefóny budú mať dosť energie na to, aby vydržali dva, či dokonca tri dni na jedno nabitie. Konečne sa teda dostaneme na úrovne, aké mali v minulosti staré Nokie. Tie však toho nevedeli oveľa viac, ako uskutočniť hovor, odoslať SMSku alebo spustiť obľúbenú hru Snake. iPhone je po technickej stránke na úplne inej úrovni.

Loopi Eco Case
Reklama

Rovnako tak stojí za pozornosť, že aj iPhone 15 Pro (3 650 mAh) s najmenším akumulátorom bude mať podobnú kapacitu, ako iPhone 12 Pro Max (3 687 mAh). Ponúkne však o 0,6″ menšiu obrazovku a hlavne výrazne kompaktnejšie rozmery. Zákazníci sa preto majú na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iPadOS 14.4 pre všetky podporované iPady

Apple vyhráva závody o výdrž batérie. Kedysi bol iPhone outsider, dnes je kráľom

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Je zaujímavé pozorovať, ako spoločnosť Apple sleduje problémy zákazníkov a postupne ich rieši. Nebudeme si klamať, aj keď bol iPhone vždycky výborný, nikdy nepatri medzi etalónov v oblasti výdrže batérie. Tieto zariadenia veľakrát nezvládli ani jeden deň na jedno nabitie, za čo mohli malé akumulátory. Tie nemávali ani 2 000 mAh.

V Apple si však uvedomili, že výdrž batérie je pre zákazníkov mimoriadne dôležitá. Dokonca ide o jeden z hlavných atribútov, na základe ktorého sa rozhodujú pri výbere smartfónu. Aj preto sa firma rozhodla, že sa polepší a na kapacitu v mAh začala klásť oveľa väčší dôraz.

Okrem toho v Cupertine vždy vyvíjali extrémne úsporné procesory, vďaka čomu dokázali iPhony s menšími batériami konkurovať smartfónom s Androidom, ktoré obsahovali oveľa väčšie batérie. Dnes to však vyzerá, že iPhone 15 s extrémne úsporným čipom ponúkne zhruba rovnakú kapacitu, ako jeho konkurenti, čoho výsledkom bude ultimáta výdrž batérie. Z nášho pohľadu je to teda fantastický krok smerom k lepšiemu.

Reklama
Reklama

Napíšte nám do komentára, či vám výdrž batérie vo vašom iPhone vyhovuje. Nezabudnite doplniť aj to, aký máte model a aký je starý. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -