iPhone od spoločnosti Apple je najpredávanejší smartfón sveta a netreba sa tomu čudovať. Má geniálnu softvérovú aj hardvérovú výbavu a ľudia ho nakupujú aj napriek vyšším cenám. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Apple v podstate nesnaží vytvárať extra výhodné ponuky, nakoľko to nie je potrebné. Podľa Macrumors sa to ale čoskoro zmení.

Ak sledujete dianie okolo iPhonu 15, určite ste sa už stretli s informáciou, že toto zariadenie príde v štyroch samostatných verziách. Opäť sa dočkáme dvoch dostupnejších modelov (iPhone 15 / iPhone 15 Plus) a dvoch prémiových modelov (iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max).

Aby Apple medzi nimi zväčšilo rozdiel, podľa únikov sa rozhodlo vykonať dôležitú úpravu ponuky. Škoda, že neprišla už pred rokmi. V tejto triede smartfónov je to už viac menej samozrejmosť.

Apple sa inšpiruje Samsungom a inými výrobcami 

Ak si totiž kupujete špičkový Android, ako napríklad Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý sa v čase uvedenia na trh predával za 1399 € a dnes ho zoženiete od 970 €, už automaticky k nemu dostanete aj väčšie základné úložisko. Namiesto toho, aby ste sa pri tejto verzii smartfónu trápili so základnou 128 GB pamäťou, k dispozícii máte až 256 GB a v prípade potreby si môžete dokúpiť aj 512 GB či 1 TB model.

Naopak, ak si dnes chcete zaobstarať základný iPhone 14 Pro Max, ktorý spoločnosť Apple predáva od 1 449 € a po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete od 1 114 €, k dispozícii máte iba 128 GB pamäte rovnako, ako keď si kúpite základný iPhone 14. A to nie je úplne v poriadku.

Spoločnosť Apple by teda podľa dnešného úniku mala pri iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max začínať s 256 GB pamäťou, pričom rozšíriť sa bude dať rovnako ako pri Samsungu aj o 512 GB a 1 TB verziu. Naopak, základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus bude k dispozícii so 128 GB, 256 GB a 512 GB pamäťou.

Loopi Eco Case
Reklama

Dôvod tejto zmeny môže súvisieť aj s celkovým zdražovaním zariadení. Namiesto toho, aby Apple o 100 $ / € zvýšilo základnú cenu prémiovej verzie, jednoducho ju bude ponúkať už len s vyšším úložiskom za viac peňazí. Zákazníci teda za svoje peniaze dostanú aspoň drobný bonus. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto je miesto, kde končí takmer každý ukradnutý iPhone. Prezrádza ho funkcia Nájsť od spoločnosti Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -