Spoločnosť Apple nám už o pol roka predstaví úplne nový iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktorý bude miernou dizajnovou revolúciou v porovnaní s aktuálnou generáciu smartfónov. Nové modely by mali mať zaoblené hrany a taktiež prídu o klasické fyzické tlačidlá.

Používatelia sa môžu tešiť na šikovné dotykové plôšky, ktoré budú fungovať podobne, ako Trackpad na počítači Mac.

Keď ich budete stláčať, TapTic engine vám dá haptickú spätnú väzbu priamo do ruky no v skutočnosti sa nebude fyzicky hýbať žiaden komponent.

Ako teraz píše portál Macrumors používatelia si budú môcť na iPhone 15 Pro / 15 Pro Max nastaviť aj citlivosť týchto polovodičových tlačidiel podobne ako to funguje pri spomínanom Trackpade.

V aplikácii Nastavenia sa objaví nová položka pre úpravu intenzity spätnej väzby. Tieto zistenia prináša priamo portál Macrumors, ktorý sa odvoláva na svoj dobre informovaný a spoľahlivý zdroj z prostredia spoločnosti Apple.

Tlačidlá budú fungovať aj keď bude iPhone vypnutý 

iPhone 15 Pro v červenej farbe
Zdroj: Appleinsider

Ešte začiatkom týždňa sa objavil iný anonymný únik, ktorý naznačil, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max bude vybavený aj špeciálny čipom, ktorý sa má vyznačovať extrémne nízkou spotrebou energie.

Ten má zabezpečiť, aby sa dali jednotlivé dotykové plochy (tlačidlá) stláčať aj v čase, keď je zariadenie vypnuté.

Platí to najmä pre uzamykacie tlačidlo (s ktorým sa zariadenie zapína) no plne digitálne budú aj tlačidlá na pridávanie / uberanie hlasitosti či tichý režim.

Ako to bude fungovať, keď použijem kryt alebo puzdro? 

Loopi Transparent Case
Zdroj: Loopi

Mnohí ľudia sa v tejto súvislosti pýtajú, ako to celé bude fungovať v kombinácii s krytom alebo ochranným puzdrom.

Macrumors vysvetľuje, že presne za týmto účelom bude možné v operačnom systéme iOS 17 nastaviť intenzitu stlačenia, aby všetko fungovalo napríklad aj vtedy, keď budete mať rukavice.

Bližšie podrobnosti v tejto chvíli nepoznáme, no akonáhle sa dozvieme niečo nové, budeme vás o tom informovať. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návrat starej dobre funkcie: iPhone sa môže dočkať zobrazenia domovskej obrazovky na šírku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -