Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov, pričom jej produkty nakupujú používatelia všade na svete. Približne pred desiatimi rokmi sa tento gigant rozhodol zamerať na Čínu, v ktorej videl obrovský potenciál. Dnes táto oblasť predstavuje značnú časť jeho predajov no zároveň sa tu stretol aj s pomerne nepríjemným prepadom.

Ako informuje portál Gizmochina, aj keď je nový iPhone 15 skutočne atraktívny a neustále láka nových zákazníkov, v Číne oň poklesol záujem až o 4,5 %. Aj keď sa vám to nemusí zdať ako veľké číslo, pre Apple je to obrovský problém. Vyplýva to z údajov spoločnosti Counterpoint, ktorá sa postarala o posledný prieskum.

Po tom, čo spoločnosť Apple spustila predaj iPhonu 15 / 15 Pro v regióne nedokázala správne odhadnúť skladové zásoby. To znamená, že iPhone 15 vyčlenený pre túto krajinu sa v rôznych verziách vyrobil v príliš veľkom množstve v porovnaní s tým, koľko si našiel zákazníkov.

Niektoré zdroje dokonca naznačujú, že viacerí predajcovia, ktorí majú naskladenný základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus už toto zariadenie ponúkajú v rôznych cenových zvýhodneniach. To neveští nič dobrého.

Kde urobila spoločnosť Apple chybu? Možno nikde 

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson (snímka obrazovky)

A aj keď to môže pôsobiť tak, že spoločnosť Apple niekde urobila chybu, pravda sa môže skrývať aj úplne inde. V prvom rade si treba uvedomiť, že svet obkľučuje veľká hospodárska kríza a technologické spoločnosti, medzi ktoré patrí aj Apple jednoducho predávajú menej. Ľudia sa potrebujú kvôli vysokej inflácii a rastúcim cenám energií trochu viac uskromniť.

Rovnako celej veci nemusel pomôcť ani zákaz, ktorý Čína vydala práve pre iPhone. Je síce pravda, že toto zariadenie sa v krajine môže bez obmedzení predávať no zamestnanci štátnej správy, ktorých pochopiteľne nie je málo, ho pri výkone svojej služby nemôžu používať a dokonca by si ho nemali brať ani do kancelárií. Čínska vláda sa bojí ohrozenia bezpečnosti, pravdepodobne zo strany západu.

Aj toto je jeden z dôvodov, prečo možno ľudia iPhone 15 v roku 2023 oželeli a radšej si zaobstarali konkurenčné zariadenie od domácich výrobcov Xiaomi a Huawei. Uvidíme teda, ako sa bude celá táto nepríjemná situácia vyvíjať ďalej.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Stiahnite si pozadie na iPhone, iPad alebo Mac, inšpirované Apple Card
Môže ťa zaujímať
- Reklama -