Čínska vláda tesne pred predstavením nového iPhonu 15 prišla s návrhom, ktorý zásadným spôsobom obmedzuje používateľov Apple produktov v štátnej správe. Politici sa domnievajú, že tieto zariadenia môžu pre krajinu predstavovať určité bezpečnostné riziká a presne preto dostali občania zákaz používať všetky zahraničné smartfóny, na čele s iPhonom a iné technické zariadenia, pri výkone svojej práce.

Nové pravidlá sú dokonca tak tvrdé, že ľudia si nemôžu svoj súkromný alebo pracovný iPhone zobrať ani len do kancelárie, čo môže zásadným spôsobom ovplyvniť predaje smartfónu v krajine. Práve Čína je pre spoločnosť Apple jedným z najväčších trhov, takže technologický gigant z Cupertina má značné problémy.

Ako informuje 9to5mac, v tomto prípade ide o významné rozšírenie dlhodobého nariadenia Pekingu, ktoré má za cieľ znížiť závislosť krajiny na zahraničných technológiách v súvislosti s kybernetickými hrozbami.

A aj keď to nevyzerá, ako náhoda, že Čína zaviedla toto opatrenie len týždeň predtým, ako spoločnosť Apple predstavila svoj nový iPhone 15 (viac nájdete tu) a iPhone 15 Pro (viac nájdete tu), tamojšia vláda zdôrazňuje, že používateľom nebude obmedzovať nákup, alebo používanie zariadení na pracovné účely.

Zákaz teda platí len pre štátnych zamestnancov, ktorých však v Číne určite nebude najmenej. Uvidíme, ako to bude mať vo finále vplyv na predaje. Možno ide o takú „malú“ odvetu za sankcie voči čínskej spoločnosti Huawei, ktoré neplatia len v Číne, ale aj Európe či ďalších krajinách.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple je najlepší biznismen v Sillicon Valley
Môže ťa zaujímať
- Reklama -