Zdroj blízky portálu 91Mobiles, ktorý nám skoro každý rok odhaľuje dizajn nových Apple zariadení dlhé mesiace pred ich oficiálnym uvedením na trh sa dostal ku zaujímavým dokumentom. Portálu zaslal údajnú schému iPhonu 16 Pro, ktorej súčasťou je známy, ale mierne prepracovaný dizajnový rámec pripravovaného zariadenia.

Podľa úniku, ktorý obsahuje okrem iného aj podrobné rozmery smartfónu, sa pozeráme na iPhone s väčším displejom, o čom sa už diskutuje nejaký ten piatok. Poďme sa však viac ponoriť do detailov tohto zaujímavého odhalenia. Je tu totiž ešte jedno zásadné „prekvapenie“. Z uniknutých vizualizácií je zrejmé, že iPhone 16 Pro by mohol predstaviť nový prvok – takzvané tlačidlo Capture Button umiestnené hneď pod tlačidlom napájania na pravej strane zariadenia.

Toto inovatívne tlačidlo je navrhnuté tak, aby napodobňovalo tlačidlá spúšte, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na fotoaparátoch, a umožňovalo používateľom zaostriť ľahkým stlačením a zachytiť obrázok úplným stlačením. Tento koncept nie je úplne nový, pretože pripomína funkciu, ktorá sa nachádza v niektorých smartfónoch Sony.

iPhone 16 Pro
Zdroj: 91Mobiles

Capture Button by navyše mohol reagovať aj na jemný dotyk, pričom posúvaním prsta z jednej strany na druhú by používateľ vedel ovládať zoom. Manipulácia s iPhonom 16 Pro pri fotení by bola vďaka tomu oveľa jednoduchšia, rýchlejšia a hlavne profesionálnejšia.

iPhone 16 Pro rozmery: Telefón dostane naozaj väčší displej

iPhone 16 Pro
Zdroj: 91Mobiles

Z úniku je tiež zrejmé, aké rozmery bude mať nová vlajková loď smartfónov z Cupertina. Konkrétne má ísť o 149,6 x 71,4 x 8,4 mm, čo je o niečo viac, než má súčasný iPhone 15 Pro (146,6 x 70,6 x 8,25 mm). Novinka bude vyššia, širšia a dokonca aj hrubšia.

Tento fakt sa zhoduje s predchádzajúcimi špekuláciami o tom, že iPhone 16 Pro bude mať 6,3-palcový displej, čo je nárast oproti predchádzajúcim 6,1-palcovým modelom. Schémy tiež naznačujú tenšie rámčeky okolo zobrazovacej jednotky.

iPhone 16 Pro
Zdroj: 91Mobiles

Tohtoročné rozhodnutie zväčšiť rozmery menšieho modelu Pro by sa mohlo pripísať konštrukčným úpravám potrebným na začlenenie teleobjektívu s mechanizmom podobným periskopu, ktorý bol údajne vypožičaný z minuloročného modelu iPhone 15 Pro Max, do šasi iPhonu 16 Pro. Novinka dostane vďaka tomu až 5x optický zoom namiesto súčasných 3x.

iPhone 16 Pro
Zdroj: 91Mobiles
iPhone 16 Pro
Zdroj: 91Mobiles
iPhone 16 Pro
Zdroj: 91Mobiles
iPhone 16 Pro
Zdroj: 91Mobiles

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M1 kúpite v zľave za extrémne výhodné ceny. Tomuto počítaču nechýba vôbec nič
Môže ťa zaujímať
- Reklama -