Spoločnosť Apple potichu pracuje na novom iPhone 16, ktorý nám predstaví niekedy v septembri 2024. Toto zariadenie má priniesť jemne prepracovaný dizajn, oveľa vyšší výkon, ale aj iné hardvérové zmeny, ktoré nemusia potešiť každého. Pekným príkladom je ďalší únik informácií, o ktorý sa postaral opäť leaker Maji Bu.

Ten na sociálnej sieti X / Twitter zverejnil príspevok, v ktorom sa mu podarilo odhaliť, aké akumulátory budú mať tohtoročné iPhony k dispozícii. A je to skutočne pomerne nečakané prekvapenie. Zatiaľ čo pri niektorých verziách sa kapacita výrazne navýši, minimálne pri jednom modeli klesne smerom nadol.

Aby sme to lepšie vysvetlili, únik pojednáva o iPhone 16, iPhone 16 Plus a iPhone 16 Pro Max. Menší prémiový model, 16 Pro, ktorý by mal dostať v roku 2024 až 6,3″ displej nie je v tejto chvíli jeho súčasťou. No a aké sú kapacity?

Takúto kapacitu batérie má mať iPhone 16

iPhone 16 vs iPhone 15 kapacita batérie
Zdroj: X / @upintheozone

Začať by sme mohli asi základným iPhonom 16, ktorý si v porovnaní s iPhonom 15 prilepší. Zatiaľ čo súčasná generácia zariadenia disponuje 3 349 mAh akumulátorom, jeho nástupca by mohol dostať oveľa väčšiu, až 3 561 mAh batériu.

Na podobné zlepšenie si potom príde aj vlajková loď ponuky iPhone 16 Pro Max. Jeho súčasná verzia, iPhone 15 Pro Max má 4 422 mAh akumulátor, zatiaľ čo novinka by mala disponovať kapacitou až 4 676 mAh.

iPhone 16 Pro Max vs iPhone 15 Pro max kapacita batérie
Zdroj: X / @upintheozone

Schválne sme však nespomenuli iPhone 16 Plus, pri ktorého súčasnej verzii iPhone 15 Plus Apple často vyzdvihuje, akú má parádnu výdrž na jedno nabitie.

Stará sa o to batéria s kapacitou až 4 383 mAh. Tá však môže byť onedlho minulosťou. Majin Bu sa totiž dostal k informáciám, že iPhone 16 Plus už bude mať len 4 006 mAh akumulátor, kvôli čomu môže stratiť svoju najväčšiu výhodu. A to by bola obrovská škoda.

iPhone 16 Plus vs iPhone 15 Plus kapacita batérie
Zdroj: X / @upintheozone

Samozrejme, samotné zistenia sú síce dôveryhodné, ale ešte stále ich nemôžeme brať stopercentne vážne. Jednak sa na internete často píšu kadejaké hlúposti a po druhé, iPhone 16 je stále v prototypovej fáze.

Inými slovami, Apple ešte môže urobiť zmeny v rámci jeho vývoja a uvedené kapacity vôbec nemusia korešpondovať s tým, čo uvidíme v praxi na finálnych zariadeniach. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne. Celé to budeme sledovať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, budete o tom informovaní.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 8 Plus vs. Pixel 2 XL v teste fotoaparátov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -