iPhone 15 je za rohom a spoločnosť Apple nám ho predstaví presne o týždeň na evente Wonderlust. Firma odprezentuje opäť štyri smartfóny, z ktorých vlajková loď má ponúkať 6,7″ displej a ako jediná aj periskopický objektív. A hoci vieme o tomto zariadenie prakticky všetko, dnes sa môžete pozrieť na to, ako bude vyzerať. Môže za to úniky makety.

Tá je síce zvláštne modrá a pôsobí, ako vyrobená z kovu, no je na to jednoduché vysvetlenie. Podobné makety totiž vznikajú na základe oficiálnych CAD dokumentov, ktoré spoločnosť Apple rozosiela výrobcom príslušenstva ešte začiatkom roka. V týchto súboroch je zahrnutý dizajn nového zariadenia s výnimkou niekoľkých detailov a Apple ich poskytuje preto, aby v čase uvedenia na trh mohli zákazníci nakupovať kryty, obaly či ochranné sklá, ktoré už budú navrhnuté a vyrobené.

Samozrejme, tieto makety by nemali byť vynášané na verejnosť a taktiež je ich zakázané fotiť či ináč ukazovať. V dnešnej dobe sa však nič podobné nedá ustriehnuť a preto sa môžeme pozrieť na to, ako bude vyzerať iPhone 15 Pro Max v pomerne presných detailoch.

V čom sa zmení iPhone 15 Pro Max oproti iPhonu 14 Pro Max? 

Ako môžete vidieť sami, zariadenie bude mať opäť MagSafe pripojenie v zadnej časti a ponúkne veľké kamerové moduly. Tie však v porovnaní so súčasnou generáciou iPhonom 14 Pro Max pôsobia relatívne identicky.

Viditeľných zmien sa teda pravdepodobne nedočkáme, aj keď hardvérových určite áno. Ako sme už spomenuli vyššie, iPhone 15 Pro Max bude vôbec prvý iPhone v histórii, ktorý ponúkne periskop. Ten mu umožní optické priblíženie až na úrovni 5x – 6x, čo je zhruba dvojnásobok, oproti súčasnému teleobjektívu.

Pokiaľ sa pozriete na video nižšie, v rámci detailov si môžete všimnúť aj nové tlačidlo na boku zariadenia, ktoré sa nachádza nad tlačidlami pre upravovanie hlasitosti. Nejde o prepínač tichého režimu, ale o Action Button (akčné tlačidlo), ktoré by malo fungovať rovnako, ako na Apple Watch. Používateľ si tu bude môcť jednoduchým spôsobom naprogramovať čokoľvek, čo bude aktuálne potrebovať (tichý režim, aktivácia fotoaparátu, zadnej LED diódy a podobne).

V spodnej časti zariadenia si tiež môžete všimnúť väčší otvor pre nabíjací konektor, v ktorom už nebude Lightning, ale USB-C. Dizajn reproduktorov či mikrofónu sa síce nezmení, no na hranách sa bude nachádzať jemné zaoblenie. Napokon dávame do pozornosti aj prednú časť, kde je tenší rámik okolo displeja. iPhone 15 pro Max má vďaka nemu pôsobiť oveľa exkluzívnejším dojmom.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť o evente Wonderlust viac, prečítajte si náš článok, kde sa mu venujeme dopodrobna. Apple tu totiž nepredstaví iba iPhone 15, ale aj ďalšie produkty z rodiny Apple Watch, AirPods či príslušenstva. Máme sa na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Prepojenie Apple TV a HomePodu by mohlo vyzerať presne takto

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.