Spoločnosť Apple pomaly ale isto dokončuje svoj iPhone 16, ktorý príde na trh v septembri 2024. Toto zariadenie podľa novej správy z dodávateľských reťazcov, o ktorú sa postaral portál 9to5mac, prinesie aj úplne novú generáciu akumulátorov.

Konkrétne Ming-Chi Kuo dnes uviedol, že iPhone 16 by mal byť schopný vďaka väčšej hustote v akumulátoroch ponúknuť dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie, hoci by Apple zredukoval jej rozmery. Technologický gigant z Cupertina tiež plánuje vymeniť hliníkové puzdro batérie za nehrdzavejúcu oceľ, čo má svoje výhody, ale aj nevýhody.

Ak sa teraz pýtate, prečo by Apple zmenšoval batérie, keď sa roky snaží v tomto smere prekonať svoju konkurenciu, odpoveď je jednoduchá. iPhone je už dnes kráľom v oblasti výdrže, na základe čoho ľudia vyslovene nevyžadujú väčšie akumulátory.

Menší a hustejší akumulátor ponúkne nižšiu hmotnosť s rovnakou výdržou na jedno nabitie 

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / AppleTrack

Technologický gigant to chce využiť vo svoj prospech a nový iPhone 16 urobiť ešte „príjemnejší“.

Vďaka menšiemu akumulátoru s vyššou hustotou by telefón mohol ponúknuť nižšiu celkovú hmotnosť, vďaka čomu by sa pohodlnejšie používal pri ovládaní v jednej ruke.

Rovnako zaujímavé je aj použitie puzdra z nehrdzavejúcej ocele. Spoločnosť Apple chce zrejme vyhovieť požiadavkám zo strany EÚ, ktoré vyslovene vyžadujú, aby bolo možné meniť batérie v moderných smartfónoch aj v domácich podmienkach.

Hoci je nehrdzavejúca oceľ teoreticky ťažšia, ako v súčasnosti používaný hliník pre plášte akumulátorov a taktiež je menej účinná pri rozptyľovaní tepla, teoreticky môže znížiť náročnosť vyberania batérie. Išlo by tak skôr o ekologické rozhodnutie.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako to vo finále dopadne. iPhone 16 určite nebude mať horšiu výdrž, ako iPhone 15. Môže však používať modernejšie technológie, vďaka ktorým zníži svoju hmotnosť a zároveň uľahčí výmenu akumulátorov. A to budú príjemné bonusy, čo poviete?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Facebook Pay je nová služba, ktorá by chcela konkurovať Apple Pay. Podarí sa to?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -