Spoločnosť Apple aktuálne finišuje s prípravami nového iPhonu 16, ktorý sa svetu ukáže v septembri 2024. A hoci medzigeneračné zmeny nebývajú príliš výrazné, v tomto roku Apple urobí pomerne zásadnú zmenu a prekvapí používateľov po celom svete. Ako potvrdzuje najnovší únik, o ktorý sa postaral známy leaker Sonny Dickson na platforme X, prakticky každý nový iPhone prinesie dôležité vylepšenie.

Obrázky makiet nových smartfónov odzrkadľujú to, čo Apple poskytol v podobe CAD súborov výrobcom príslušenstva pre nadchádzajúci iPhone 16. S podobnými maketami sa stretávame v tomto období na každoročnej báze a preto im môžeme dôverovať. Koniec koncov, Sonny Dicskon je veľmi spoľahlivý zdroj.

iPhone 16 / 16 Plus s novou zadnou kamerou 

Únik v prvom rade potvrdzuje, že spoločnosť Apple skutočne prepracuje zadný kamerový modul na iPhone 16 a iPhone 16 Plus. Dvojica šošoviek tu už nebude umiestnená diagonálne, ale vertikálne pod sebou tak, ako sme na to boli zvyknutí napríklad pri iPhone X alebo iPhone XS.

Samotné fotoaparáty však budú fyzicky väčšie, nakoľko už budú disponovať pokročilou stabilizáciou snímača a tiež 48 Mpx rozlíšením. Aj preto bude tento staro-nový dizajn pôsobiť originálnym dojmom a dizajnový jazyk Apple spred niekoľkých rokov pripomínať iba okrajovo.

iPhone 16 Pro / 16 Pro Max – Apple chystá historicky najväčší iPhone 

iPhone 16
Zdroj: X / Sonny Dickson

Zaujímavé je, že pri iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max sa neočakávajú žiadne zásadné dizajnové zmeny. Ako tvary, tak aj dizajn zadných kamier má odpovedať tomu, na čo sme zvyknutí pri iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Pozorné oko si však na obrázku vyššie všimne fixkou dokreslené veľkosti a tiež to, že iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max je fyzicky väčší, ako základný iPhone 16, respektíve iPhone 16 Plus.

Je to potvrdenie únikov, s ktorými sa stretávame už niekoľko mesiacov. Podľa nich má mať vlajkový model iPhone 16 Pro Max skutočne až 6,9″ displej, ktorý nahradí súčasnú 6,7″ obrazovku a stane sa najväčším iPhonom, aký kedy Apple vyrobil.

Zároveň pôjde o smartfón, ktorý môže lepšie konkurovať svojim súperom s operačným systémom Android najmä na ázijskom trhu. Práve tam sú veľké displeje od nepamäti extrémne populárne.

Menší iPhone 16 Pro potom nebude mať 6,1″ ale až 6,3″ displej, vďaka čomu by mal stále ponúknuť dostatočný komfort pri používaní, no zároveň bude schopný na väčšej ploche zobraziť viac obsahu. Uvidíme, ako túto zmenu príjmu zákazníci.

Prečítajte si tiež  Veľký brat v akcii. Britská polícia naskenovala tváre 90 000 návštevníkov hudobného festivalu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -